Pohrajte si s barvením vlasů

Napsal

Pohrajte si s barvením vlasůUrčitě to znáte. Procházíte se drogérií a zkoumáte police s krabičkami barev na vlasy. Čtete složení, návody a před zrcadlem si představujete, který odstín by se k vám nejvíce hodil. V současnosti nechce žádná žena vyzařovat tzv. umělým účesem, proto si vybírá barvy, které jsou od přírodních téměř k nerozeznání. Umíte si náplň z krabičky správně aplikovat na vaši kštici?

Proč a na co změnit barvu vlasů

První šediny, světlé vlasy od sluníčka, změna image nebo zkrátka móda. To jsou asi nejčastější hlavní důvody, proč se ženy rozhodnou změnit původní odstín kštice. Podle toho, co od barvy očekáváte, ji také vybírejte. Dávejte pozor i na to, aby nová barva vlasů ladila s vaší pletí. Jak to poznáte? Pokud máte tmavé obočí, vybírejte si spíše studené odstíny (béžová, popelavá), naopak teplejší odstíny (zlatavá, karamelová) se hodí ke světlému obočí.

Pozor na alergické reakce

Obezřetné by měly být hlavně ty ženy, které si svou kštici barví úplně poprvé. Na testu kožní alergie si nejdříve vyzkoušejte, zda-li barva pokožku nějak nedráždí. Ten se provede tím, že si vyberete malou plochu například na ruce a 48 hodin před barvením na ní aplikujete trochu barvy. Pokud se na kůži neobjeví známky alergie například pupínky, svědí či suchá pokožka, pak organismus odolal a vy se můžete bez starosti barvit. Současně si udělejte test na jednom pramínku vlasů, abyste zjistila, jak dlouho bude trvat, než získáte očekávaný barevný odstín.

Jak si barvu aplikovat

Napodobit přírodní barvu vlasů vyžaduje cvik. Důležité je celou hmotu rovnoměrně rozetřít. Pokud se vám už teď začínají klepat ruce, zkuste se držet následujícího návodu. Vezměte si rukavice a vlasy rozdělte na čtyři stejné části, které následně obarvíte. Vždy postupujte ze shora dolu. Snažte se barvu jemně, ale pečlivě masírovat do vlasů. Nakonec necháte působit tak dlouho, jak je to uvedeno na krabičce výrobku.
Na dlouhé vlasy vyzrajete drdolem. Když ho navíc ještě zabalíte do fólie, zachytíte nejen teplo, ale podaří se vám i rovnoměrně obarvit všechny konečky.

Share