Lázeňská péče o tělo

Napsal

TLázeňská péče o tělooužíte po lázeňské péči pro vaše tělo, ale nechce se vám za to utrácet? Zkuste si vytvořit wellness atmosféru přímo doma. V dnešní článku vám poradíme jak na to. Možná se budete divit, jak jednoduše lze dosáhnout hebké pokožky

Naložte se do pěny

Používejte takovou sprchovou kosmetiku, která na pokožce vytvoří pěnu. Zkuste také tělo masírovat, nejenže odstraníte odolnější nečistotu, ale kůži prokrvíte. Navíc má šetrný olupovací účinek, díky němuž se zbavíte nahromaděných kožních buněk na pokožce. Houbou ale netřete příliš hrubě, mohli byste se poškrábat a poškodit pokožku. Po „žínkování“ pomůcku pravidelně perte a nechte ji důkladně proschnout. Zabráníte tím usazování špíny a následnému vytvořené například hub či plísně. Houby si můžete vybrat různých tvarů i materiálu – přírodního či syntetického. Ty přírodní jsou ale logicky dražší, ale na druhou stranu také déle vydrží.

Tělová mléka a krémy

Vydatné tělové mléko nebo hydratační krém brání vysoušení kůže. Vhodné jsou především u starších lidí, jejichž pleť postupně ztrácí přirozenou vláčnost. Tělová mléka jsou vhodná pro mastnou pokožku. Krémy jsou mastnější, a tudíž lepší pro suchou pleť. Některé hydratační prostředky obsahují přísady, které jednou za čas pomáhají šetrně kůži olupovat. Máte-li sklon k alergiím, vyhýbejte se silně parfémovaným výrobkům, které mohou pokožku podráždit nebo zanítit.

Koupelové rady

Máte-li suchou kůži, nedávejte si příliš horkou koupel ani sprchu. Horká voda ji ještě více vysuší a vysoká teplota podporuje vznik popraskaných žilek.

V koupeli nebo ve sprše nezůstávejte déle než 20 minut. Dlouhý pobyt ve vodě zvyšuje dehydrataci kůže.

Sprchové gely a některé pěny do koupele zanechávají na kůži povlak, proto je dobře splachujte, aby vás pak nevysušovaly.

Pečlivě se osušte, zejména v záhybech a škvírách, například mezi prsty na nohou. Je to dobrá prevence vzniků plísňových infekcí, kterým se dobře daří právě ve vlhkém prostředí.

Jak si udržet kůži vláčnou
Kůži vysušte ručníkem, dokud není jen mírně vlhká.

Jemně vetřete hydratační krém. Budete-li jej aplikovat do ještě navlhlé pokožky, dodá jí to více vláhy a pleť zůstane jemnější a hebčí. Při vtírání masírujte zároveň pevnými a dlouhými tahy končetiny – podpoříte tím krevní oběh. Možná nebudete potřebovat promastit celé tělo, ale hydratační prostředek určitě použijte na bérce, horní část paží, lokty a stehna, která jsou obzvláště náchylná k vysoušení.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *