Krátké střihy vlasů, které jsou trendy a vypadají skvěle

Napsal

Přestože se s vámi módní guru budou dohadovat, že letošní rok přeje spíš delším vlasům, pokud plánujete radikální změnu a chcete je zkrátit, neprohloupíte. Krátký sestřih totiž dokáže zázrak – omladí vás opticky io řadu let. Zvlášť ženy po čtyřicítce ocení proměnu s krátkým sestřihem vlasů.

Když zapátráme po tom, jaké krátké střihy jsou momentálně trendy a ženy v nich vypadají skvěle, zjistíme, že je z čeho vybírat. A pokud vám připadají klasické sestřihy nudné, zkuste nějaký symetrický, s delšími prameny na jedné straně obličeje.

Mně se líbí bob aneb nesmrtelné mikádo

Krátký střih zvaný mikádo nebo také bob je oblíbený už téměř sto let a díky mnoha možnostem obměn je trendy i dnes. V základním sestřihu jsou všechny vlasy stejně dlouhé, nejčastěji končí u brady, můžete si ale nechat vlasy střihnout pod ušima, udělat si patku nebo dokonce ofinku. Bob je střih velmi vhodný právě pro asymetrické provedení. Mikádo sluší i na polodlouhých vlasech (lob = long bob) a skvěle vypadá zvlněné (wob = wavy bob).

S rozpustilým pixie omládnete

Ženy po padesátce mají často problém s tím, že jim vlasy zeslábnou. Na jemných vlasech žádný složitý účes nevydrží. A pokud navíc jde o ženu aktivní, která nemá čas se ráno zdržovat komplikovaným stylingem, je pixie jasná volba. Pixie (skřítek) je velmi krátký “klučičí” sestřih, který právě na jemných řídkých vlasech vypadá velmi dobře. A jestli nemáte odvahu na úplně krátké vlasy, zkuste delší variantu. Delší prameny mohou přidat na objemu a rozhodně i na ženskosti.

Sebevědomý undercut vyžaduje husté vlasy

Opravdu moderní je styl undercut, kdy jsou vlasy na vrcholu hlavy delší, než ty vespodu pod nimi. Skvělé je, že si delší prameny můžete upravovat podle potřeby: elegance docílíte přesunutím na stranu, když je sčešete dozadu, získáte poněkud punkovější look.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *