Kosmetické produkty, které si můžete vyrobit doma

Napsal

Balzám na rty, oční stíny nebo hydratační krém – to jsou kosmetické produkty, které si můžete za pár korun vyrobit i doma. Nač tedy utrácet za drahé výrobky v obchodech, kde jich je sice nepřeberné množství, ale často jsou plné chemie, ropných složek nebo parfemace, když si můžete mnohem lepší a především zdraví neškodný produkt vyrobit svépomocí?

Určitě i vy každý den kosmetické produkty používáte. Je úplně jedno, jestli se bez nic neobejdete a jejich používání je pro vás nutností, nebo jestli je používáte pouze proto, že se díky nim cítíte sebevědomější. Tak či ona je dnešní článek určený právě vám a my vám hned prozradíme proč: v následujících řádcích najdete dva recepty na kosmetické produkty, které si vyrobíte doma. Zkusíte to?

Vyrobte si kosmetické produkty doma

Také se již kolikrát chytáte za hlavu, kolik peněz jste opět utratila za kosmetiku? Hodně žen bezhlavě utrácí za produkty, na které viděly reklamu v televizi, nebo které jim všemi deseti doporučovaly jejich známé. Často se pak ale stává, že tihle pomocníci pro krásu leží na dně šuplíků nebo se na ně práší na poličce v koupelně, protože je zkrátka nevyužijí. Peníze tak potom lítají oknem neuvěřitelnou rychlostí.

Mnohem rozumnější tedy je vyrobit si kosmetické pomůcky doma. Nejenže na tom ušetříte pěkné peníze, ale navíc budete vědět o přesném složení daného kosmetického produktu. Nebudete tak vědomě ničit svoje zdraví a i přesto si neodepřete možnost cítit se dobře a líbit se sama sobě. Tak si pojďme říci, jak na to!

1. Balzám na rty

Balzám na rty využijete hned v několika případech, hodně žen si jej na pusu maže neustále, protože nemají rády pocit vysušených rtů. Oceníte jej i v zimě, kdy vás po namazání rty nebudou pálit od štiplavého mrazu. I v létě nejsou balzámy na rty k zahození, tlumí dopady škodlivých slunečních paprsků. A jak si tedy domácí balzám na rty vyrobit?

Potřebujete:

  • včelí vosk
  • bambucké a kakaové máslo
  • nádobku na výsledný kosmetický produkt

Jak na to:

Másla a včelí vosk namíchejte v poměru 2:2:1, záleží ale na tom, jak tuhý balzám na rty si chcete vyrobit. Másla a vosk roztavte a poté nalijte do připravené nádobky. Nechte ztuhnout a můžete používat dle libosti.

2. Hydratační krém

Znáte to – suché ruce, šupinky na kůži a nepříjemně napnutá pleť, která je vysušená po koupeli. Nikdo tohle nemá rád a všichni tomu chceme předejít. Není tedy nic jednoduššího, nežli si vyrobit hydratační krém. Ten si můžete nanášet na tělo i na pleť tak, jak se vám zlíbí – je totiž domácí, tudíž zdraví neškodný.

Potřebujete:

  • včelí vosk
  • mandlový olej
  • med
  • růžovou vodu
  • nádobu na umístění krému

Jak na to:

Domácí krém patří mezi kosmetické produkty, které nejsou složité na přípravu. Připravte si menší hrnec a do toho vložte 8 lžic včelího vosku, nejlépe nastrouhaného. nechte jej rozehřát a přidejte 200 ml mandlového oleje, můžete vyměnit i za kokosový, podle toho, jak chcete, aby vám krém voněl. Na závěr přidejte jednu polévkovou lžíci medu, promíchejte a nechte lehce vychladnout. Následně po kapičkách přidávejte růžovou vodu, množství podle toho, jak uznáte za vhodné. Směs míchejte, aby se všechny složky spojily, poté nechte trochu zchladnout. Nalijte do připravené nádoby a nechte ztuhnout.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *