Jak vyrobit domácí balzám na paty

Napsal

Popraskání kůže na patách obvykle způsobuje vysušení pokožky. Tím, že kůže postrádá vlhkost, stává se tuhou, tedy ztrácí pružnost a je náchylnější k popraskání. Dalšími příčinami mohou být způsob chůze, špatně padnoucí boty nebo různé zdravotní komplikace. Popraskané paty lze snadno a rychle ošetřit doma pomocí hydratačních balzámů, ty kůži na chodidlech zvlhčí a zvláční. Pravidelným každodenním mazáním chodidel zamezíte problémům s popraskanými patami a vaše chodidla budou hebká a krásná. 

Ať už máte paty suché z jakéhokoliv důvodu, častým promazáváním kůže domácím balzámem určitě nic nezkazíte a ještě ušetříte za drahé přípravky. Vyzkoušejte s námi léty ověřený recept na balzám na nohy s mátou peprnou s příjemně chladivými účinky.

Recept na domácí balzám na popraskané paty

Tento balzám na paty obsahuje přírodní suroviny, které hojí rány, zjemňují, zklidňují a především hydratují pokožku na nohou.

Potřebné ingredience:

  • 4 lžíce včelího vosku
  • 4 lžíce bambuckého másla
  • 4 lžíce extra panenského kokosového oleje
  • 4 kapky esenciální olej máty máty peprné
  • 4 kapky esenciální olej z eukalyptu

Postup:

Proces výroby tohoto hutného a hojivého balzámu na paty je velmi jednoduchý a rychlý.

Pokud máte hrnec s dvojitým dnem použijte ho. Pokud ne tak do většího hrnce tedy dejte vodu, do hrnce položte menší hrnec a nebo misku. V menší nádobě nechte postupně zahřívat a rozpouštět včelí vosk, bambucké máslo a extra panenský kokosový olej.

Roztavenou směs odstavte z plotny a přidejte esenciální oleje z eukalyptu a máty. Vzniklý balzám přelijte do uzavíratelné nádobky a nechte vychladnout. Balzám nemusí být uschován v chladu.

V mírných případech popraskání pat aplikujte tento domácí balzám dvakrát až třikrát denně. Pokud jsou praskliny závažné, bolestivé či doprovázené krvácením je důležité vyhledat radu specialisty.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *