Jak správně čistit štětce na líčení

Napsal

Ruku na srdce, jak často si čistíte štětce na make up? Asi se vám do toho moc často nechce, že? Asi byste byly překvapené, co všechno se v těch štětinkách usadí, když tomu dáte příležitost a čas. Dřív, než si popíšeme jak, zamyslíme se nad tím, proč si čistit štětce na líčení.

Na lidském těle se přirozeně vyskytují různé mikroorganismy, které s námi celkem v pohodě žijí a neobtěžují nás. problém je, když se přemnoží. A to se lehce může stát, jestliže se z pleti přenese na štětec a zase zpět a všude, kam sedne se množí. A do toho si ještě make upem překrýváte zanícený pupínek, odtud jsou další potvůrky. Asi už tušíte, proč je dobré držet štětce na líčení v čistotě. Teď si vysvětlíme správný postup.

Jak čistit štětce na make up po každém použití

Zběžné očištění od všech nečistot je dobré po každém použití. Po každém líčení štětce přestříkejte čisticím sprejem a otřete do čistého hadříku či kapesníčku. Čistící roztok je běžně dostupný, když si ho přelijete do malého rozprašovače a uložíte ho do kosmetické taštičky, bude po ruce, i když budete na cestách. A na rovinu: když máte čisticí sprej uložený u líčidel, pravděpodobnost, že štětec vyčistíte po každém líčení, se o dost zvýší.

Týdenní čistící procedura

Nejméně jednou za týden jim dopřejte opravdu důkladné čištění, tedy lázeň v mýdlové vodě. Koupel celé sady štětců vám zabere sotva 10 minut, schnutí jpak asi 4–6 hodin. Na čistící lázeň použijte například jemný dětský šampon smíchaný s teplou vodou. Nebo je namočte v čisté vodě a namydlete na kousku tuhého mýdla. V takovém případě je lepší přírodní, hypoalergenní. Použít se dají i průhledné čistící gely na pleť, možná se vám dokonce povede sehnat i roztok určený speciálně na čištění kosmetických štětců. Než je opět uložíte, nechte je volně na vzduchu dokonale uschnout, aby se ve vlhkém prostředí netvořila plíseň.

 

I při zachování časté frekvence očisty vašich štětců, je nutné je pravidelně vyměňovat. Pokud možno dřív, než z něj vypadají všechny štětiny.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *