Jak si vybrat vhodný parfém?

Napsal

Není lehké vybrat si správnou vůni parfému tak, aby odpovídala našemu osobnímu stylu, založení, ale také situaci, kde s ní budeme „vonět“. Nezoufejte však. Nikde přece nejsou napsána žádná pravidla, která byste musela dodržovat. Váš styl je něco osobního. Něco, čím se lišíte od ostatních a něco, do čeho vkládáte část sebe.

Možná to bude znít bláznivě, ale z laického hlediska by se dalo říct, že co denní doba, to jiný druh vůně. Ale vážně. Nejčastěji se orientujeme na výběr vůní podle toho, jestli je použijeme ráno nebo večer a důležitou úlohu hraje také roční období. Na den volíme parfém raději se slabší koncentrací vonných látek. Naopak na večerní příležitosti a do zimního období se více hodí intenzivnější, sladší, kořeněné a tajemné orientální vůně. Letní období je typické vůní lehkou, svěží, citrusovou a květinovou.

Při výběru správné vůně je důležité nespěchat. Parfumérie jsou nedílnou součástí dnešních nákupních center, a tak si tam můžete vůně v klidu vyzkoušet a zjistit, co se k vám hodí více či méně. Nejprve vůni vyzkoušejte na testovacím papírku, a pokud se vám líbí, můžete ji vyzkoušet na pokožce. Než si vůni zakoupíte, vždy si ji otestujte na sobě, protože na pokožce každého člověka se vůně „vybarví“ odlišněji než na papírku.

Na pokožce zkoušejte vůně buď na hřbetu ruky, nebo na zápěstí. Vůni stříkejte z flakónku nejlépe ze vzdálenosti cca 20 cm. Kapičky vůně se tak lépe rozptýlí a vůně se správně rozvine.Vůni si vyzkoušejte i několikrát. Jen tak se ujistíte, že vám skutečně voní a je vám příjemná. Vůně se rozloží asi po 15 – 20 minutách. Není vhodné zkoušet víc než 2-3 vůně po sobě. Náš nos je potom není schopný dobře rozeznat.

Správně vybraná vůně může ovlivnit dokonce naši náladu. Příjemná vůně ji dokáže velmi rychle zlepšit a naopak vůně, která nám nějakým způsobem nesedne, nás může znepokojit či znervóznět. Proto se při výběru parfému neunáhlujte a dopřejte si dostatek času, abyste se s vůní dokonale seznámili.

Aby parfém na celém těle krásně a dlouho voněl, je důležité vůně správně navrstvit. Jde o to, že se na sebe nanáší přípravky stejné parfemace, tzn. kombinace vůně a tělového přípravku, které stejně voní. Začíná se již pod sprchou, takže první vrstvu vůně tvoří sprchový gel nebo tekuté mýdlo. Po sprše můžete tělo ještě navonět tělovým mlékem nebo tělovým krémem. Další vrstvu tvoří deodorant a doplní ji parfémová nebo toaletní voda. Poslední vrstvou vůně může být samozřejmě i parfém, ale ten je nejčistší a nejsilnější, měl by se tedy nanášet jen v několika kapkách a používat raději jen pro mimořádné příležitosti. Použitím několika vrstev vůně je pokožka dostatečně provoněná, vůně je intenzivnější a déle vydrží. Čím více vrstev nanesete, tím více prodlužujete její účinek.

Pokud si stále nejste jisté, jaká vůně je pro vás ta pravá, nesmutněte. V každé kvalitní parfumérii vám dokáží poradit a uspokojit tak vaše touhy a přání. Jen s kvalitní vůní jste totiž úspěšnou ženou za všech okolností.

Náš tip: Pokud chcete ušetřit někdy až 70% z ceny parfému oproti kamennému obchodu, doporučujeme koupit vybraný parfém v internetovém eshopu. Mnohem levnější parfém ve stejné kvalitě můžete mít u sebe už druhý den po objednání.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *