Jak rozzářit pleť a nahradit slunce

Napsal

Zima nepřináší jen chmury vaší duši, ale i vaše pleť během čtyř měsíců strádá. Abyste se o ni dokázala dobře postarat, musíte pochopit, jak pleť na chlad reaguje.

119562180

Možná jste při zimní procházce několikrát pocítila na tváři napětí, kůže vás svědila, nebo pálela. Je to proto, že chlad redukuje krevní oběh v kůži. Nedostane se do ní pak ani kyslík, ani potřebné živiny. I to je důvod, proč jsou vaše tváře v zimním období bezbarvé a mdlé.

Možná vám přijde hezké, když se vám na tvářích vytvoří při přechodu ze zimy do tepla zdravíčka. Ve skutečnosti na nich ale není nic zdravého. To jen pleť volá o pomoc, protože si s teplotními výkyvy neví rady. V takových chvílích je velmi dehydrovaná.

Ten správný krém

Na jednu stranu všude slyšíte, jak byste měla svou pleť během chladných dní hydratovat. Na stranu druhou dobře víte, že více vody v pokožce může v mrazu ublížit.

Až budete tentokrát vybírat ten správný krém, sáhněte po tom, který je na bázi oleje. Pokud bude venku opravdu hodně zima, použijte speciální masti, které jsou k tomu určené (Bioderma, Normaderm). Jen je nanášejte opatrně na místa, která se vám mastí, aby vaše pokožka neměla vláhy v určitých partiích přebytek.

Večerní siesta

Každý si po pobytu v chladném prostředí rád zaleze do vany a odpočívá. Pozor na to. Horká voda může vaši pleť znehodnotit. V zimě si proto zkracujte pobyt ve vaně na patnáct minut a pro jistotu do ní nakapejte koupelový olej, který pokožku promastí. Stejně tak se vyhýbejte peelingu i čističům pleti s obsahem alkoholu. Pokožku by mohly rozdráždit.

111775866

Slunce ano, ale…

Slunce umí člověka rozjasnit od hlavy až k patě. Nezapomínejte se však proti sluníčku chránit i v zimě. Jestliže se chystáte na hory, vyzbrojte se krémy s UV faktorem. Pamatujte, že na horách se opálíte a také spálíte mnohem rychleji, než u moře. Jednak jste ve vyšší nadmořské výšce, jednak sníh odráží až 80% slunečního záření.

Večer po lyžování a celodennímu slunění pleť pořádně promastěte, včetně míst, která byla před sluncem chráněná, jako jsou ruce, nebo krk.

Abyste měla i v zimě pleť krásně pružnou a jemnou, nezapomínejte na jednoduchý a všem známý trik – dostatek tekutin. I když se vám v zimě nechce pít tolik jako v parných letních dnech, zkuste to. Vařte si zelený čaj a popíjejte jej celý den.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *