Jak na zdravé barvení a tónování

Napsal

PřírodJak na zdravé barvení a tónování 1ní barviva, jako je hena, užívaly již staré Egypťanky před pěti tisíci lety. Barvily si jimi nehty na rukou i na nohou, a dokonce v některých případech i dlaně. Červený prášek, kterým se barví vlasy, se získává z podzimních listů dřeviny z čeledi kyprejovitých. Ta ovšem roste pouze v Africe a Asii.

Hena dělá krásné vlasy

Bezbarvý henový prášek obsahuje tanin, a proto je velice vhodný jako regenerační kúra. Přípravě, který se dá lehce koupit ve specializovaných kosmetických prodejnách, je vhodné aplikovat pravidelně každé čtyři až šest týdnů, zvláště v případě, pokud máte narušenou strukturu vlasu.

Jak barvit nebo tónovat vlasy

Henový zábal

Henový zábal nechte působit podle toho, jakou intenzivní barvu chcete mít. Zábal se doporučuje odstranit po hodině až třech hodinách.
Návod : Prášek rozmíchejte podle návodu na obalu a rovnoměrně vetřete do suchých vlasů. Vlasy potom přikryjte plastikovým pytlíkem a kolem hlavy do turbanu zaviňte velký froté ručník.

Doba působení : U hnědých a černých vlasů docílíte různě intenzivního červeného tónu podle toho, jak dlouho necháte přípravek působit. Blondýnky by měly být s barvením vlasů henou velmi opatrné. Pokud ovšem netouží po mrkvové hlavě. Nejlépe je vyzkoušet si přesnou dobu působení na pramínku vlasů, který, pokud pokus nevyjde podle vaší představy, můžete jednoduše ustřihnout, a přesto na hlavě nebude nic poznat.

Hena pouští

Hena barví vlasy mimořádně šetrně, protože neproniká do kúry vlasu jako chemické přípravky. Pouze pramínek vlasů obalí. Z toho důvodu ovšem mokré vlasy obarvené henou mohou obarvit ručník či polštář. Této nepříjemné komplikaci nepředejdete ani vymytím henové barvy z hlavy.

Další typy

Zesvětlení heřmánkovým čaje – Jako šetrný prostředek k zesvětlení plavých vlasů lze doporučit pravidelné oplachování heřmánkovým čajem, do něhož lze přidat šťávu z jednoho citronu. Olej obsažený v heřmánku má zároveň na vlasy i na pokožku blahodárný účinek.

Ztmavení černým čajem a cibulí – K zintenzivnění hnědé barvy se doporučuje nálev z černého čaje a koleček cibule, kterým přelijete důkladně opláchnuté vlasy. Vlasy dostanou teplý hnědý tón.

Na šedivé vlasy platí jablečná šťáva – Na předčasně šedivé vlasy se za časů našich babiček doporučovalo spláchnutí přírodní neupravovanou jablečnou šťávou. Obzvláště účinná mají být kyselá jablka.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *