Jak krásně vonět

Napsal

Jak krásně vonětVůně, která ženu provází celým dnem, je zároveň i jejím symbolem. Dobří známí nebo členové rodiny ji tak mohou poznat i se zavřenýma očima. Jak ale docílit toho, aby vůně vydržela dlouhou dobu? V dávné minulosti se ženy z antického Říma spoléhaly hlavně na vonné olejíčky. Jejich vůně totiž vydrží nejdéle.

Co se používá?

To, co bylo již vynalezeno v historii, nachází své uplatnění i dnes. Síla jednotlivých vůní se liší pouze poměrem obsahu oleje a alkoholu. Dá se říct, že se tedy voníme na stejné bázi jako naše předchůdkyně, jen si vybíráme parfémy s různým procentem alkoholu. Laicky řečeno : čím více oleje se nachází ve vonné lahvi, tím déle působí.
K nejžádanějším vůním patří parfémy. Ty také obsahují nejvíce oleje a podle toho se také odvíjí i jejich cena. Nejdražší jsou tzv. eau de parfume. Toaletní vody (eau de toilette) a kolínské vody (eau de cologne) mají naopak vyšší obsah alkoholu a minimum oleje.
Používání vůní patří ke složitým „disciplínám“. Důležité je pochopit, že nejde o kvantitu vůní, ale o jejich vzájemné vrstvení. Ale pozor : musí se umisťovat ve správném pořadí a nesmí se bít. Výsledný efekt by byl opačný než čekáme.

Koupelové produkty

Dnešní drogerie i specializované prodejny vám nabízí širokou škálu sortimentu. Celé tělo příjemně provoní tělové i sprchové gely, pěny do koupele, koupelová mýdla či tekutá mýdla.

Hydratace

Po odpočinkové koupeli bychom pokožce měli dopřát kvalitní hydrataci. Můžete použít různé voňavé krémy či pleťová mléka. Pokud máte problémy s pocením, vyřeší je pudr, kterým lehce ona místa poprášíte.

Toaletní voda

Toaletní vodu na sebe aplikujte, když budete úplně nahá. Stříknutím nad před a za sebe vytvoříte voňavý mrak, do kterého vstoupíte. Vůně vás stejnoměrně obklopí a budete pro okolí neodolatelnou.

Parfém

Jelikož všechny dobře víme, že parfém je charakteristický svou silnou vůní, aplikujme ho pouze po jednotlivých kapičkách za ušní lalůčky, na krk, šíji, zápěstí … Prostě tam, kde pulsuje tep.

Antiperspirant

Jako třešničku na dortu lze brát antiperspirant, který používáme v oblasti podpaží. Odborníci doporučují tuhé, ale vhodné jsou i ve spreji nebo v kuličce. Nanášejí se po oblečení. Pokud se s ním navoníte před tím, než se oblečete, pak dávejte pozor na šmouhy.

Rada na závěr : žádná vůně nepůsobí věčně. Pokuse vám bude zdát, že již „nevoníte“, úplně postačí, když obnovíte vůně na pulsních bodech.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *