Jak bychom se měli starat ráno o naši pleť

Napsal

Do třiceti je snadné vypadat dobře a mít perfektní pleť téměř bez práce. Jenže s přibývajícím věkem se bez pravidelné péče neobejdeme. Tedy pokud vám na vzhledu a zdraví pokožky záleží. Jak byste se o pleť měli postarat ráno?

Asi to znáte také: jsou dny, kdy máte po ránu sotva čas se obléknout a vyčistit zuby. Nějaká zdlouhavá ranní péče o pleť je nemyslitelná. Jenže takové zanedbávání, pokud se opakuje často, vede k výsledkům, které si opravdu nepřejete. Začnou se ucpávat póry, objeví se první vrásky, pleť je mastná nebo naopak málo hydratovaná. Je lepší si ráno o chvíli přivstat a z péče o pleť udělat každodenní rituál. Vždyť stačí jen tři kroky.

Ranní čištění pleti

Řadě žen připadá zbytečné čistit si pleť ráno, když si ji důkladně vyčistily večer při odličování. To je pravda. Ale potom si ještě nanesly noční krém a ulehly. V noci kůže (stejně jako zbytek těla) regeneruje, tvoří nové buňky a staré vylučuje. Ráno tedy na pleti také ulpívá nečistota, kterou je nutné i se zbytky nočního krému odstranit. Pro ranní čištění pleti je ideální micelární voda nebo pleťové tonikum. Na druhou stranu není vůbec nutné mýt si po ránu obličej vodu a mýdlem, tím se pleť zbytečně vysušuje.

Ráno dodejte pleti výživu

První, co byste měli vyčištěné pleti dopřát, je sérum. Má nejlehčí konzistenci a přitom je silně koncentrované, takže z něj čistá pleť vstřebá maximum účinných látek. K rannímu ošetření pleti je ideální vybrat si takové přípravky, které obsahují vitamin C. Ten v pokožce stimuluje přirozenou tvorbu kolagenu, takže vaše pleť bude pevná, pružná a zmírní se tvorba vrásek. Vhodné jsou také přípravky s kyselinou hyaluronovou, která umí “uzamknout” vláhu v pleti nebo s aloe vera, ta zklidňuje ranní otoky, podráždění a začervenání.

Denní krém je nezbytnost

Sérum nechte 5 – 10 minut působit (mezitím se stihnete obléknout), aby se potřebné látky co nejlépe vstřebaly. Ranní péči zakončete hydratačním denním krémem. Hydratace pleti je velmi důležitá, proto ji rozhodně nezanedbávejte. V letních slunečných dnech by měl krém mít i dostatečnou ochranu proti UV paprskům.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.