Do boje s akné! I když už máte pubertu za sebou…

Napsal

Zdá se vám někdy, že jste se vrátila do pubertálních let a vaše kůže vám to dává jasně najevo? Nejste sama. Průzkumy ukazují, že až třetina žen po třicítce trpí tím, že čas od času bojují s akné.pimple

Pokud patříte mezi ty ženy, kterým se nějaký ten pupínek objeví jednou měsíčně a nejčastěji před menstruací, nemějte obavy. Vlivem hormonů se akné může přechodně objevit a bude vám stačit zcela běžná kosmetika. Pokud vás ale trápí velké boláky, které jste měla i ve svém „náctiletém“ období, je na čase navštívit zkušeného dermatologa. Čeká vás běh na dlouhou trať a také zkouška vaší trpělivosti. Zbavit se akné jednou provždy totiž opravdu trvá i roky.

Proč se akné objevuje v dospělosti

Možná jste si všimla, že se vám pupínky tvoří zejména kolem úst a na tvářích. Už to dávno není obávaná T zóna, která vás trápila v pubertě. A proč se vlastně akné tvoří?

Ze stejného důvodu, jako u náctiletých. Může za to hladina hormonů, která je v nerovnováze. Může se objevit s různými momenty, například ve chvíli, kdy vysadíte antikoncepci, když otěhotníte, nebo právě při zmiňované menstruaci. Pupínky mohou mít ale samozřejmě na svědomí i geny, nebo fakt, že se o pleť nestaráte správně. Ovlivnit (a někdy zcela zásadně) její stav dokáže i zdravá strava a životospráva.

Rozhodně si své pleti musíte více všímat. Zjistěte, v jakém je stavu, kdy se pupínky tvoří nejčastěji, zda-li máte na pleti takzvané černé tečky.

Každodenní péče

Pokud vás trápí akné, je potřeba vybírat i speciální kosmetiku. Ty by měly mít nemastné, nejlépe gelové složení, které pokožku nezatíží. Pokud chcete působit na pupínky komplexně, nebojte se a pořiďte si celou čisticí a pěstící řadu od jedné společnosti.

I když vás to láká, pupínky nevymačkávejte! Stačí neopatrnost nebo špinavé ruce a může vám na tváři zůstat nehezká jizvička. Ideální je, svěřit se do rukou odborníka a chodit pravidelně na kosmetiku.

stk66455cor

Laser proti pupínkům

S akné se dá také efektivně bojovat pomocí laseru. Například Smoothbeem laser umí zasáhnout přesně ta místa, kde jsou mazové žlázky a usměrní jejích nadměrnou činnost. Vyzkoušet můžete i chemický peeling, při němž se používají ovocné kyseliny. Ty odstraňují přebytečnou kůži, která vám zacpává póry.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *