5 tipů, podle čeho vybírat kosmetiku

Napsal

Kosmetických výrobků se vyrábí takové množství, že už snad ani není možné se v nich rychle orientovat. Nebo ano? Dáme vám několik tipů na to, jak si vybrat kosmetiku vhodnou právě pro vás. 

Při výběru správné kosmetiky se řídíme několika kritérii, díky nimž nikdy nesáhneme po čšpatném výrobku. A rozhodující faktor zdaleka není cena. I když, od těch extra levných přípravků toho nemůžete moc očekávat. Co tedy rozhoduje o tom, jestli je pro vás konkrétní kosmetický výrobek užitečný?

1. Typ vaší pleti

Každý člověk má jinou pleť: někdo ji má suchou, jiný mastnou, další problematickou se sklony k různým zdravotním problémům. Podle typu pleti si také musí vybírat vhodnou kosmetiku.

2. Věk hraje roli

I když si to možná řada žen nepřipouští, věk je jeden ze zásadních faktorů, jimiž se při výběru kosmetiky musíte řídit. Jestliže si například koupíte anti age kosmetiku a je vám sotva třicet, nejen že vám takový krém neprospěje, naopak může jeho textura a obsah fytoestrogenů způsobit na pleť nepříjemně.

3. Vliv má i počasí

Jiné krémy potřebujete v zimě a jinou kosmetiku v letním období. Obecně platí, že letní denní krém by měl mít lehčí texturu a ideálně i vysoký UV faktor. Zimní denní krém je vhodnější takový, který neobsahuje moc vody, za to je výživnější.

4. Složení produktu

Vždy si pečlivě přečtěte složení kosmetických přípravků a zaměřte se na obsah případných alergenů. Svět se vrací k přírodní kosmetice a vy byste měli také. Zbytečná chemie pleti neprospívá.

5. Balení raději menší

Zatímco u jiného zboží se vyplácí množstevní slevy, u kosmetiky je lepší menší balení nebo takové, o němž víte, že ho stihnete spotřebovat dřív, než se změní jeho kvalita. Například u krémů s obsahem tuku (a těch je opravdu většina), hrozí, že časem i při pokojové teplotě žlukne. Kvalitu krému může ovlivnit i skutečnst, že do kelímku sáhnete prstem, abyste si ho nabrali. Mnohem lepší je balení s dávkovací pumpičkou.

Share