3 tipy, jak na krásné a zdravé nehty

Napsal

Která žena by si nepřála mít své nehty dlouhé, pevné a zároveň zdravé. Navíc vlastní pěstěné nehty mohou vypadat daleko lépe než ty umělé. Stačí vědět jak na to. Držte se osvědčených rad, jimiž se k vlastním vytouženým krásným nehtům dopracujete. S pravidelnou péčí dokonce nehty daleko rychleji porostou a jejich kvalita se viditelně zlepší. 

1. Dodejte tělu potřebné vitamíny

Stav vašich nehtů může poukazovat na nedostatek vitamínů a minerálů v těle. Ve vašem jídelníčku pravděpodobně chybí vitamíny, které by se o nehty (a nejen o ně) postaraly. Na pevnost nehtů je dobrý především vitamín E, který naleznete například v zelené listové zelenině, ořechách, nebo mléčných výrobcích. Kvalitu nehtů podpoříte biotinem, který pomáhá tělu s tvorbou nehtových buněk a s jejich pružností. Tento vitamín najdete například v droždí, mléčných výrobcích, vnitřnostech, nebo v česneku. Pokud se vám tvoří záděry sáhněte po vitamínu C. Anebo každý den namáčejte konce prstů do citronové šťávy, tato citronová lázeň nehty zpevní, posílí, omezí jejich třepení a lámavost.  Výživu nehtů zajistíte doplněním zinku.

2. Nevystavujte své nehty zbytečným chemikáliím

Většina laků a odlakovačů obsahuje chemikálie, které jsou pro vaše nehty zbytečnou zátěží. Složení většiny těchto přípravků na nehty obsahuje chemikálie, které nehty oslabují a poškozují. Nevěšte hlavu! Existují i netoxické laky na nehty, které jsou navíc zcela přírodní a často obsahují i pečující složky. Podobnou péči jim věnujte i při odlakování nehtů, všímejte si složení a vybírejte odlakovač bez acetonu.

3. Myslete na hydrataci

Pravidelnou hydratací nehty posílíte. K tomu vám perfektně pomohou hydratační olejíčky, vazelína nebo speciální krém pro ruce a nehty s ošetřujícím složením. Pokud na pravidelnou hydrataci zapomínáte, namažte si silnější vrstvou krému ruce na noc a nasaďte si bavlněné rukavice, které účinek krému posílí.

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *