Jaké šperky se hodí na léto? 6 tipů, jak si vybrat

V létě toho nabízíme ke koukání víc, než v jiných ročních obdobích. Proto se rády přizdobíme šperky: v dekoltu, na rukou i na nohou. Jaké šperky se hodí k letním outfitům a podle čeho je vybírat a kombinovat? Následující tipy vás jistě inspirují.

1. Noste levnější šperky a bižuterii

Během léta hodně cestujeme, věnujeme se sportovním aktivitám, trávíme hodně času u vody. A dost často šperky odkládáme, což velmi oceňují různí zlodějíčci. Jistě by vás mrzelo, že si z dovolené pamatujete jen ztrátu drahého šperku.

2. Experimentujte

V létě na dovolené si můžete dopřát netradiční šperky, něco, co jste si dlouho chtěla vyzkoušet, ale netroufla jste si. Mohou to být výrazné šperky, netradiční materiál, nebo například druh šperku, který jinak vůbec nenosíte (náramek na noze, asymetricky řešené náušnice a podobně).

3. V letním stylu

Šperky v letním stylu jsou většinou z netradičních materiálů: z kožených pásků, dřevěných korálků, plastové i skleněné. V posledních letech je oblíbený například boho styl, což jsou šperky barevné, většinou korálkové, ale i tkané či kožené, zdobené střapci, peříčky apod.

4. Kombinujte a vrstvěte

Ideálním počtem náramků pro letošní léto je 4 – 10 kusů na jedné ruce. Samozřejmě v případě, že chcete oživit minimalistický outfit a vždy musí mít vrstvení nějakou logiku – spojovací prvek, barvy. V každém případě by měly být použity nejvýš tři barvy.

5. Jedny náušnice nestačí

Pro ženy, které milují výjimečnost je ideální trend více náušnic v jednom či obou uších. Pamatujte, že potřebujete minimálně tři kousky. A nemusíte si hned nechat dělat nové dírky do lalůčků, stačí si náušnice nacvaknout.

6. Kameny v barvách léta

Ať už máte ve špercích pravé polodrahokamy nebo zirkony, k létu patří barvy svěží a optimistické: na opálené pokožce nejlépe vyniknou šperky ze žlutého i bílého kovu s akvamaríny, modrými magnezity, ale i tyrkysy. Vhodné jsou i citríny, růženíny, ametysty a olivíny. A samozřejmě perly a korály v pastelových barvách.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *