Jak si vybrat správné sluneční brýle

Napsal

Správný čas na sluneční brýleMáme sice počátek jara, ale to nic nemění na tom, že sluneční paprsky začínají sílit. Už v tuto dobu je dobré, aby si lidé pořídili slušivé sluneční brýle. Letí velké nápadné tvary, retro 60. – 70. let a kosmický styl. Vždy ale platí: kulaté měkčí obroučky sedí hranatému obličeji a oválné tváři spíše hranaté brýle.

Ke každému typu obličeje se hodí jiné sluneční brýle. Podle kterých kritérií se rozhodnout pro ty správné?

Úzký tvar obličeje

Vyžaduje jemnější rámečky, v obřích brýlích bychom připomínali mouchu. Vhodné budou brýle č. 3 a 6. Zkušený optik nám určitě poradí. Vyzkoušejme ne jedny, ale deset či dvacet kusů brýlí, než najdeme ty pravé. UV filtr by měl být samozřejmost, sluneční paprsky jsou zrádné.

Kulatější tvář

Potřebuje hranatější brýle geometrického tvaru, jinak bychom vypadali jako kulaté jablíčko. Obdélníkové rámečky budou to pravé, nemusíme se bát ani výraznějších barev, jako je červená. Kdy jindy než právě v létě se můžeme odvázat. Ideální budou brýle č. 4 a 5.

Hranatý, široký tvar

Tento obličej dostatečně zjemní decentní oválné brýle (třeba v m´dním tvaru motýlích křídel), slušet mu budou i skla bez obrouček. V barvách rámečků budeme střídmější a vyhýbat se budeme ostrým geometrickým tvarům. Zvolte obruby č. 1 a 7.

Tváři do srdíčka

Někdo tuto tvář připodobňuje k trojúhelníku. Ať je to tak či onak, tváři dominuje úzká brada. Jak ji potlačíme? Zvolíme lichoběžníkové rámečky, které se u spodní hrany lehce rozšiřují. Trojúhelníkovému obličeji rozhodně nesednou obroučky ve tvaru motýlích křídel. Vyzkoušejte rámečky č. 8 a 9.

Druhy brýlí

Elegantní skla bez rámečků
Skleněnky : elegantní brýle pro náročné zákazníky
Podle přímky : obroučky jsou rýsované pěkně podle pravítka
Zrcadlovky : ležérní brýle s vrtanými skly

Aerodynamické nejen pro sportovce
Sportovní : brýle pro aktivní sportovce musí dokonale sedět i při rychlém pohybu
Retro v novém : lehce inovovaný styl 70. let

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *