Fakta o piercingu

Napsal

Fakta o piercinguPiercing je velmi staré umění toho, jak si své tělo můžeme vyzdobit, v poslední době však čelí velké popularitě. Existují však dvě skupiny populace, které mají na piercing odlišný názor, otázkou tedy zůstává – skutečně do toho chcete jít?!

Piercing – ozdoba nebo ohyzdnost?

Jedna skupina lidí bude tento typ zdobení těla vždy hájit a bude se dále tomuto umění věnovat a milovat ho. Zatímco ta druhá skupina zdůvodňuje nošení piercingů jako něco špatného, ba dokonce ohyzdného.

Piercing je rozhodnutí které by se mělo velmi dobře a pečlivě prodiskutovat a teprve potom se rozhodnout, zda do toho skutečně jít, nebo se ozdobit jinou (zdravější) formou. Měli byste totiž vědět, že právě tato ozdobička je odpovědná za případné infekce a několik dalších problémů – ty vznikají převážně pokud provedení nebylo správné či pečlivé. Přečtěte si tedy pár faktů, které vám pomohou se rozhodnout, zda je piercing pro vás to pravé.

Díky mnoha výzkumům bylo zjištěno, že piercing si nechávají dát převážně mladí lidé, zejména teenageři. Svým způsobem tak dávají vnějšímu světu často najevo, jaké jsou jejich pocity a ukazují svůj charakter, né vždy je totiž jednoduché prorazit, a proto to udělají zcela “jednoduše” – propíchnutím.

Předtím než se pro pierc rozhodnete, byste se měli sami sebe zeptat jaký je hlavní důvod toho, proč si ho nechat dát -jedině tak zabráníte připadným škodám nejen svému tělu, ale také vaší psychické stránce. Pokud si ho chcete dát někam, kde není na první pohled vidět či se dokonce začnete pro tuto variantu rozhodovat ve špatném naladění, je dobré nad tím uvažovat znovu a pečlivě to promyslet.
Možná jste to nevěděli, ale bolest po samotném propíchnutí trvá ještě několik dalších dní a může vést už k jednou zmíněné infekci.

Rozhodujte se pečlivě

Pokud je vaše rozhodnutí kladné, dalším důležitým krokem je rozhodnout se, kam si piercing umístit. Předem se rozhodnout kam ho dát je podle výkumů jeden z prvních kroků k tomu, abyste  po delší době svého rozhodnutí nelitovali.

Běžně se piercing dává do uší a nosu, a to je jedna z opravdu nejbezpečnějších forem a hrozí zde menší náchylnost k infekci.

Na druhé straně ale existují tací, kteří chtějí být více extravagantní, tak se rozhodnou nechat si pierc umístit na méně obvyklé místo jako je obočí, ret a jazyk. I zde jsou faktory ohrožující vaše zdraví menší, ale oblasti jako je jazyk a ret jsou mnohem citlivější.

U opravdu neobvyklých míst je dobré dbát na pečlivou hygienu. Ujistěte se, že ten, kdo vám dané místo propichuje má jehlu dobře očištěnou, stejně jako je čisté místo, kde propíchnutí probíhá.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *