8 triků pro perfektní make-up

Jistě byste ráda i po 8 hodinách v přetopené kanceláři se suchým vzduchem vypadala svěže a bez chybičky. Jenže obvykle už po polední pauze se stíny rozmázly, make-up je vysušený a vy vypadáte všelijak jen ne perfektně.

Pomůže několik triků, s nimiž i po pracovní době můžete vypadat jako, když jste ráno vyšla z koupelny. Make-up bude přesně tam, kde má být a vy budete svěží a dokonalá.

1. Základem je čistá pleť

Ani ten nejlepší make-up nebde na tváři dobře držet, jestliže nebude vaše pleť pravidelně ošetřovaná a čištěná. Aby ráno bylo snadné se nalíčit, je nutné večer udělat peeling pleti a nanést na noc hydratační krém.

2. Vybírejte správný přípravek

Jestli chcete, aby váš make-up vydržel po celý den, je nutné vybrat si ten s označením longlasting. Jeho trvanlivost ještě zvýšíte správnou podkladovou bází, která pleť vyhladí a zmenší póry a fixátorem, díky němuž výsledek vydrží o poznání déle. Vhodnější jsou také přípravky bez oleje, ty lépe drží.

3. Vrstvěte

Make-up nanášejte v tenké vrstvičce a rozmažte doztracena. Pokud nestačí, přidejte další tenkou vrstvu. Je lepší aplikovat v několika krocích, než nanést ihned silnou vrstvu, která se začne po čase slévat do zřetelných linek.

4. Matující ubrousky

Ty rozhodně noste všude s sebou. Jestli se zapotíte nebo se vám více mastí pleť, dokážou během dne velké zázraky, protože odsají nechtěný pot i lesk. Nebudete se muset neustále pudrovat.

5. Matné rtěnky jsou do práce lepší

Když se líčíte na schůzku, je svůdné namalovat si rty lesklou rtěnkou s perletí, do práce to ale není až tak vhodné. Matná rtěnka vydrží mnohem déle tam, kde ji potřebujete, navíc můžete korigovat barevnou intenzitu.

6. Něco o očích

Pokud si nanášíte oční stíny, vyberte decentní barvu a nijak to nepřehánějte s množstvím. Mnohem lépe vypadá jen linka, zvýrazněné řasy a upravené obočí. Výrazné líčení očí patří na večerní party.

7. Jak sladit barvy

Zdržuje vás vybírání správné tvářenky ke zvolené rtěnce tak, aby dokonale ladila? Sáhněte po multifunkčních líčidlech a aplikujte na tváře i rty. Výsledek bude perfektní.

8. Stále svěží

Ten nejúčinnější trik jsme si nechali na závěr: kdykoliv budete mít pocit, že ztrácíte svěží look, postříkejte si lehce tvář minerálkou v rozprašovači. Tento drobný trik během chviličky udělá vaši pleť neodolatelně mladistvou a čerstvou.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *