6 tipů pro pevné nehty

Napsal

Zdravé a pevné nehty dokážou udělat dobrý dojem již na první pohled na rozdíl od neupravených rukou, které o daném člověku zrovna v dobrém světle nehovoří. Bohužel ne všichni se můžeme pevnými nehty chlubit. Slabé nehty, které se lámou a třepí nevypadají na pohled dobře a majitele tak nutí zamyslet se nad způsoby, jak jim dodat na potřebné pevnosti a odolnosti.

shutterstock_217159774

Pokud se trápíte pro slabé nehty, kterým chybí zdraví a odolnost, pak jste tady správně. V dnešním článku jsme se na tuto problematiku zaměřili a našli pro vás několik tipů, které vám pomohou posílit vaše nehty, aby se netřepily a nelámaly.

Tipy pro pevné nehty

Co můžete udělat pro své nehty, aby se vám při sebemenší námaze neotáčely a nezatrhávaly se například o oblečení? Řekněte jednou provždy dost slabým nehtům, za které se stydíte a své ruce tak na veřejnosti ukrýváte do kapes!

Tip první: už žádné kousání!

Kousání nehtů patří mezi nejrozšířenější zlozvyky a své o tom možná víte i vy. Ke kousání nehtů se uchylujeme ve chvílích stresu a napětí, mnoho z nás si ale nehty kouše jen tak – prostě z nudy. Právě kousání nehtům vůbec neprospívá, ba jedině naopak. Má za následek jejich slabost a může tak být důvodem vašeho trápení.

Tip druhý: na úklid s rukavicemi!

Úklid patří mezi neoblíbené, byť nutné povinnosti každé správné hospodyňky. I když se tedy úklidu i přes vlastní nelibost musíte věnovat, není nutné ničit si tím nehty. Jak? Možná si to neuvědomujete, ale během úklidu mnoho z vás používá chemické přípravky obsahující škodlivé látky, které mají negativní vliv na pevnost a celkové zdravé vašich nehtů. Proto s takovými prostředky pracujte v rukavicích.

Tip třetí: regenerační séra!

Na trhu je dnes dostupné nepřeberné množství přípravků podporujících pevné nehty, které najdete pod názvem regenerační séra. Jejich úkolem je nehty posílit a dodat jim potřebnou výživu.

Tip čtvrtý: pozor na jídelníček!

I když si to možná nepřipouštíte, na vzhled vašich nehtů má výrazný vliv i to, co jíte. Váš jídelníček se tak podepisuje na tom, v jakém stavu jsou vaše nehty. Pokud se stravujete nevyváženě, pak se nemůžete divit, že jsou vaše nehty slabé. Proto doporučujeme dodat si do jídelníčku hodně zinku, vápníku a železa. Zapomínat byste neměli ani na vitamíny.

Tip pátý: olivový olej!

Olivovému oleji přichází na chuť stále více lidí a to především pro jeho pestré využití v kuchyni. I vy mu určitě dáte šanci, když vám řekneme, že vám může pomoci i s kvalitou a pevností vašich nehtů. Stačí si olivovým olejem 3x do týdne propasírujete nehty.

Tip šestý: lak dodá pevnou vrstvu!

Částečné zpevnění vašim nehtů dodá i obyčejný lak, radíme ale vsadit na opravdu kvalitní, který se bude pyšnit vysokou koncentrací.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *