Proč se vyplatí mít v dětském pokoji koberec?

Napsal

Děti jsou radostí našeho života. I když nás někdy neskutečně štvou, život bez nich si nedokážeme představit. Láska mezi rodičem a malým dítětem patří vůbec k těm nejsilnějším pocitům, čemuž odpovídá péče rodiče o dítě.

Koberec
Koberec

Všichni přeci chceme, aby se náš potomek cítil všude dobře. Pokud si ovšem chce hrát na podlaze, tak ta dvakrát přívětivá není. Z tohoto důvodu by měl být v dětském pokoji koberec.

Jaký zvolit materiál?

Materiál zásadně ovlivňuje jak vlastnosti koberce, tak jeho odolnost. Z čím kvalitnějšího materiálu koberec bude, tím déle vám vydrží. Obecně se do dětského pokoje doporučují vlněné koberce. Disponují vysokou odolností, a navíc jsou na dotek neuvěřitelně měkké. K tomu přidejte ještě vynikající tepelně izolační vlastnosti – a máte takřka vybráno. Milovníkům umělých materiálů lze doporučit koberce vyrobené z polyamidových vláken.

Kratší, nebo delší vlas?

Dětské koberce v pokojíčcích by rozhodně měly mít kratší vlas. Na první pohled sice nejsou tak atraktivní jako varianty s delším vlasem, ovšem v jejich prospěch hraje praktičnost. Mnohem snadněji se totiž udržují a čistí. Všichni víme, že malé děti nejsou zrovna čistotní tvorečkové. Zkuste si představit, jak budete z koberce s delším vlasem dostávat čokoládu nebo zbytky sušenek.

Nezapomeňte na barvy a vzory!

Koberce pro děti jsou dostupné hned v několika různých variantách. Nabídka je opravdu pestrá, takže si stačí jenom vybrat. Mezi vůbec nejoblíbenější varianty koberců patří ty se zvířecími vzory. Motiv slona, pejska nebo kočky se do dětského pokoje skvěle hodí. Sháníte něco pro menší děti? Vsaďte na klasiku, kterou tvoří osvědčený design herního koberce se silnicemi a fiktivním městem.

Kvalitní koberec by se měl nacházet v každém dětském pokojíčku. Nejen, že si vaše ratolest bude mít kde hrát, ale navíc ho nebude studit linoleum nebo plovoucí podlaha.

Zdroj obrázku:
Alena Ozerova / Shutterstock.com

 

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.