Povlečení vybírejte podle materiálu. Jen tak budete spát skutečně zdravě a pohodlně

Napsal

Pravdou je, že v posteli trávíme značnou část našich životů. Je proto klíčové, aby se nám leželo pohodlně, a to zajistí nejen kvalitní matrace, ale také povlečení z vhodného materiálu. Který vybrat, aby se vám spalo zdravě a pohodlně? Povlečení navíc slouží jako krásná dekorace vaší ložnice a mělo by tedy i hezky vypadat.

Bavlna

Jedná se o tradiční materiál, který příjemně hřeje, je měkký a snadno se pere i na vyšší teploty. K tomu navíc výborně saje pot a je prodyšný. Také proto má většina lidí bavlněné oblečení v oblibě a často jej kupuje. Bohužel se ale snadno mačká a je nutné jej žehlit.

Krep

Jedná se o praktický materiál, který není třeba vůbec žehlit. Dobře také drží teplo, ale ne každý jej má rád. Typická je pro něj totiž trošku drsnější tkanina, která se střídá v pravidelných pruzích, což ne každému vyhovuje.

Satén

Je to materiál, který navozuje pocit luxusu. Prakticky se nemačká, ale je trochu choulostivější, co se týče praní. Ideální je zejména v létě, protože příjemně „chladí“. Někomu ale může připadat až moc chladný a klouzavý a rozhodně se nehodí ani pro malé děti nebo do domácností, kde se postel sdílí s domácími mazlíčky.

Flanel

Je ideální především do zimního období. Vyrábí se ze stoprocentní bavlny, látka je ale hustě tkaná, a proto má vysokou gramáž. Díky tomu skutečně velmi pěkně hřeje, déle udrží teplo, má vysokou savost a je jemná na dotek. Možná je ale malinko náročnější na údržbu a je třeba se pečlivě držet stanovených pokynů.

Mikrovlákno

Je velmi univerzální a můžete jej povlékat po celý rok. Lze od něj očekávat podobné vlastnosti jako od bavlněného povlečení. Velkou výhodou je, že má vysoké absorpční schopnosti a pevná vlákna. K tomu navíc rychle schne a minimálně se mačká. Je velmi vhodné také pro alergiky, ale podobně jako krepové není každému příjemné.

Nejlepší povlečení v maximální kvalitě nakupujte na Mikaton.cz. Najdete zde širokou nabídku a vybere si zde skutečně každý.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *