Originální vs. alternativní tonery. Chcete tisknout levně?

Napsal

Výběr kvalitních náplní do tiskáren je velký, a tak není nutné se spoléhat pouze na náplně přímo od výrobce tiskárny. Tyto náplně mají zpravidla vyšší cenovku, která však není vyvážená významně vyšší kvalitou tisku. Výbornou kvalitu tisku nám totiž jsou schopny zajistit také alternativní náplně do tiskáren.

Tonery

Tonery

Proč jsou alternativní tonery výhodné?

Pořídíte-li si některou z těchto alternativních náplní, tak zjistíte, že cena je prakticky zlomková oproti originálu. V případě nákupu u ověřených dodavatelů se není potřeba obávat koupit například levné tonery do laserových tiskáren. Nejenže výrazně ušetříte, ale nejspíše se vám podaří také vytisknout více na jednu náplň. Výhodou kvalitních alternativních tonerů je tedy zejména:

  • Nízká cena
  • Srovnatelná kvalita tisku originálem

Pokud jste si pořídili laserovou tiskárnu, pravděpodobně potřebujete tisknout velké množství dokumentů. A pokud tisknete opravdu hodně, potom se alternativní náplně skutečně vyplatí a v peněžence to poznáte. Laserové tiskárny jsou sice obecně nákladové úspornější než například tiskárny inkoustové, ale i tak lze s alternativními náplněmi výrazně ušetřit a rozhodně se jedná o lákavou variantu, kterou je škoda nevyužívat.

Když neděláte žádné kompromisy a chcete prostě originál

Pokud byste z nějakých důvodů chtěli používat náplně, které poskytuje přímo výrobce konkrétní tiskárny, je možné na internetu najít rozhodně lepší ceny, než bývají v kamenných prodejnách. Můžete si tak pořídit třeba cenově výhodné originální tonery Canon, vlastníte-li tiskárnu tohoto výrobce. Případně zkusit vyhledat jiný toner do tiskárny vašeho typu. Zpravidla platí, že jeden typ toneru může pasovat do více modelů tiskáren konkrétního výrobce. Vždy je každopádně zásadní, abyste před nákupem věděli přesné označení toneru. Pokud se v tom nevyznáte, prodejci vám případně jistě rádi poradí.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *