Nevíte si rady s výběrem zásnubního prstenu?

Napsal

Už spolu chodíte nějakou dobu, dokonce sdílíte stejný byt a chtěli byste svůj vztah posunout o další krok vpřed. Zásnubami to začíná a svatbou pokračuje. Vlastně stačí, když si řeknete, že spolu chcete zůstat napořád a stvrdit toto rozhodnutí potom také na úřadě nebo v kostele. Důležitou roli v tomto hrají zásnubní prsten a snubní prsteny. Vyznáte se v jejich výběru?

Zásnubní prsten

Zásnubní prsten

Když řekne ano

Každá žena chce slyšet z úst svého vyvoleného žádost o svou ruku, a to úplně nejraději při nějaké hodně romantické příležitosti. Ale buďme upřímní, pánové na to moc nejsou. Romantika jim často nic moc neříká. Najdou se sice čestné výjimky, které potvrzují pravidlo, ale těch příliš není. Pořídit zásnubní prsteny však zvládne snad každý muž. Stačí zajít do klenotnictví a vybírat.

Diamant, nebo zirkon?

Obvykle se pořizuje prsten pouze pro budoucí nevěstu. Barva jeho kamene je tradičně bílá. Movitější ženichové kupují diamant, jiní volí levnější alternativu zirkon. Šperk by se měl ženě hlavně líbit a vyjadřovat její styl i vkus. Ovšem strefit se do něho může dělat některým mužům problémy. Takových drobností, jaké nosí jejich vyvolená ozdoby, si většinou nevšímají. Pak je snad lepší se obrátit na její kamarádky nebo rodinu, která může s výběrem zásnubního prstenu poradit.

Jak odhadnout velikost prstenu

Asi nejtěžším úkolem bude zvolit vhodnou velikost prstenu. Když se netrefíte, tak platí jedno důležité pravidlo. Vždy je praktičtější koupit větší prsten, který jde zmenšit než malý prsten, jenž se s obtížemi roztahuje. Štíhlé prsty mívají po obvodu okolo 50 mm, ty silnější mohou dosahovat obvodu až 60 mm. Když chcete zachovat překvapení, nezůstane vám nic jiného než velikost prostě odhadnout. V opačném případě je možné přeměřit velikost prstenů, které žena již nosí.

Zásnuby jsou v životě dvou lidí rozhodujícím krokem ke svatbě. Zásnubní prsten je slibem do budoucnosti, že hodlají nadále společně kráčet životem.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *