Naučte se chytře využívat dešťovou vodu. Poradíme vám, k čemu všemu se vám může hodit

Napsal

Voda je čím dál vzácnější, a proto není vůbec od věci naučit se využívat i tu, která nám padá přímo z nebe. Pro někoho je déšť jen obtěžující přírodní jev, ale všude tam, kde je vody nedostatek, se i za ni modlíme. Dešťová voda má mnoho uplatnění v domácnosti i na zahradě.

Nádrž na dešťovou vodu

Nádrž na dešťovou vodu

Nachytejte si dešťovou vodu

Díky tomu, že se naučíme chytře využívat i dešťovou vodu, ulevíme nejen přírodě, ale také svým peněženkám. Jestliže máte možnost dešťovou vodu nastřádat, určitě toho využijte. Pomůžou vám s tím levné jímky nebo levné nádrže na dešťovou vodu. Dešťovou vodu pak můžeme skvěle využít například na praní prádla, zalévání květin, a to i těch pokojových, kterým to výborně prospěje. Čerstvá dešťová voda se bude hodit i při jakémkoliv úklidu v domácnosti, k mytí i oplachování.

Proč prát s dešťovkou

Dešťová voda se pro praní prádla hodí dokonce ještě více než tak běžná kohoutková. Neobsahuje totiž chlór ani jiné chemické látky, a mýdlo či prací prostředek se v ní daleko rychleji a důkladně rozpustí a napění. Pracího prostředku tak můžeme využít pro jedno praní mnohem méně, než jsme normálně zvyklí. Ušetříme tak nejen rodinný rozpočet, ale budeme se také mnohem šetrněji chovat k našemu životnímu prostředí.

Jak si nashromáždit vodu?

Jímky na dešťovou vodu máme dvojího druhu. Jedny jímky umisťujeme na povrch a druhé zase přichází přímo do země. Povrchové jímky se mohou umístit jednoduše a kamkoliv, například pod okap a my tak snadno můžeme chytat vodu vhodnou zejména na zalévání rostlin. Z podzemních jímek vodu nejčastěji využíváme právě na již zmíněné praní prádla nebo na úklid a mytí povrchů. Dešťová voda se samozřejmě dá také využít ke splachování toalety.

Nenechejte si užitečnou dešťovou vodu už utíkat a nachytejte si ji.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *