Jak zvolit správnou náplň do tiskárny

Napsal

Tiskárna je v dnešní době součástí každé kanceláře i moderní domácnosti. V elektronické době, která v mnoha případech omezuje otravné papírování, se často stává, že náplň do tiskárny vyměňujete vždy po dlouhé době. Pokud vždy složitě zjišťujete, která náplň je vhodná, přečtěte si pár základních tipů, podle kterých se můžete řídit.

Jaký toner nebo cartridge potřebuji?

Pokud náplň do tiskárny doplňujete sporadicky, možná vás vždy po čase vyleká široký výběr možností a různá označení. Celá problematika je ale velmi jednoduchá. Stačí vědět, na jakém principu vaše tiskárna funguje. Každý tip tiskárny totiž vyžaduje jiné náplně.

Tonery

Toner

U inkoustových tiskáren se zaměřte na tzv. cartridge. Skládají se z inkoustové náplně, tiskové hlavy a trysky. Ke koupi je zjistěte značku a modelovou řadu vašeho přístroje nebo najděte alternativní náplň kompatibilní s vaším modelem. Z široké nabídky výrobců můžete třeba zvolit cartridge Lexmark. Pro laserové tiskárny budete vždy shánět tonery.

Vyplatí se alternativní nebo originál?

Originální náplně od výrobce jsou pochopitelně vždy dražší. To je důvodem, proč mnoho lidí zvažuje nákup alternativní. Díky celé řadě prodejců můžete dnes pořídit levné tonery, a to jak alternativních, tak originálních. U těch alternativních dbejte na záruku kvalitního tisku danou certifikací dle ISO norem. Setkat se můžete i s repasovanými náplněmi. Ty byly repasovány a znovu naplněny tiskovým médiem. Je ale potřeba upozornit, že náplně nejsou určené k opakovanému použití, a proto se nevyplatí jejich funkčnosti riskovat.

Možností je díky široké nabídce opravdu mnoho. Právě proto matou mnoho spotřebitelů, kteří si z mnoha značek a typů neumějí vybrat. S jednoduchým návodem a základními pravidly ale nemůžete šlápnout vedle. Ať už jste majitelem laserové nebo inkoustové tiskárny, máte na výběr mezi originálními a alternativními náplněmi. Rozhodně se ale vyhněte těm repasovaným.

Zdroj obrázku:
Andrey_Popov / Shutterstock.com

Share