Darujte investiční zlato: Jaké máte možnosti při výběru zlatých mincí?

Napsal

Čeká vás návštěva známého, který slaví významnou životní událost, případně bude oslavencem přímo někdo z vaší rodiny a marně hledáte vhodný dárek? Co takhle pro jednou zapomenout na všední dárky a poohlédnout se po něčem zcela originálním? Tipem na skvostný dar, který potěší snad úplně každého rozumného člověka, je investiční zlato.

Investiční zlaté slitky

Zlato s vyraženými jmény a znameními zvěrokruhu

Za investiční zlato se považují certifikované zlaté slitky (cihličky) a mince. Právě zlaté mince a medaile se hodí jako dárky při mnoha příležitostech. Dnes už se dají pořídit varianty, jež mají určité osobní rysy, takže je lze vybrat dle toho, komu je hodláte věnovat. Asi vůbec nejoblíbenější jsou kousky, na nichž jsou vyryta jména. Podívat se lze třeba do známého eshopu zlate-mince.cz. V něm najdete seznam více než 500 jmen z českého a slovenského kalendáře, takže s největší pravděpodobností uspějete s hledáním jména oslavence, jehož hodláte investičním zlatem jako dárkem potěšit. Dále se těší vzrůstající popularitě zlaté mince ve znamení zvěrokruhu. Zde pak už jen stačí vědět, v jakém měsíci se dotyčný narodil.

Pamětní investiční zlaté medaile pro absolventy a manžele

Na zlaté mince se dá dokonce vyrazit titul, což se hodí v okamžiku, kdy je chcete věnovat svému potomkovi, pakliže zrovna úspěšně dokončil vysokoškolské studium a máte pocit, že si tato významná událost zaslouží nějaký památeční dárek. Zlato však poslouží jako dar i pro klasický svátek, narozeniny, potažmo jubilejní výročí svatby vašich rodičů či prarodičů. Možností je zkrátka celá řada.

Investiční zlaté mince a cihličky se dají zakoupit od relativně nízké sumy, nejlevnější varianty vyjdou jen na něco málo přes 1.000 Kč. Za luxusní a větší kousky pak dáte klidně desítky, ba možná stovky tisíc korun. Záleží pak už jen na vaší finanční situaci, respektive ochotě investovat více peněz.

Zlaté cihličky a mince poslouží jako nevšední dárky pro muže, ocení je ale rovněž moderní a praktické ženy, případně děti. Těm je dokonce někteří lidé chytře pořizují v momentě narození, což berou jako jistou investici do jejich budoucího dospělého života.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *