Jak trávit letní měsíce v Česku

Letošní rok je oproti jiným opravdu velmi odlišný. i dovolenou většina z nás tráví raději v Čechách, do zahraničí to v dané situaci příliš netáhne. Jak trávit letní měsíce v Česku a užít si je stejně nebo ještě lépe? Zkuste naše zaručené tipy.

Kromě moře má naše republika k dispozici vše, na co si jen vzpomenete: malebné hory, divoké řeky, nespočet historických památek, lázně. A pokud vyloženě nelpíte na slané vodě, s trochou nadsázky se dá Lipno s mořem (aspoň co do velikosti) docela dobře srovnat.

V lázních

Letos je o ně velký zájem a jistě nejen proto, že stát připravil nějaké vouchery pro ty, kdo se do nich chtějí vydat jako samoplátci. Je pravda, že Česko je svými lázněmi vyhlášené po celém světě a letos si je můžeme užít už jen proto, že cizinci k nám letos v takové míře nejezdí. Udělejte tedy něco pro své zdraví a vydejte se objevit krásy známých i méně známých lázeňských měst.

U vody

Zmínili jsme už Lipenskou přehradu, ale ta je jen jednou z mnoha vodních nádrží, které se dají v pétě navštívit. Kromě nich pak máme také mnoho rybníků, například v Jihočeském kraji, a v okolí všech těch ploch je i řada kempů a penzionů, kde se můžete ubytovat. Prozkoumejte tedy letos v létě nádherná místa v naší zemi, kde se můžete opalovat na pláži nebo se věnovat vodním sportům stejně, jako u moře.

Na horách

České hory v létě jsou neuvěřitelně krásné a připravené na turisty stejně jako v zimě. Síť cyklostezek, bobové a lanové dráhy, aquaparky, pěší turistika v lesích i horská turistika, to všechno na vás čeká spolu s pohodlným ubytováním a wellness službami ve všech horských střediscích. Je úchvatné zažít naše hory v létě.

Ve městě

Když už k nám letos nejezdí tolik turistů, na kolik jsou naše města zvyklá, pojeďte se s jejich krásou, historickými památkami i nočním životem seznámit vy. Praha, Brno, Český Krumlov, Karlovy Vary – všechna tato města (a řadu dalších) si letos můžete užít bez nekonečných davů zahraničních návštěvníků a navíc často i mnohem levněji, než tomu bývá v jiných letech.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *