Dovolená na Korsice – doprava, památky

Ve Středozemním moři, 80 km od italského pobřeží, leží ostrov, kterému se právem říká “Ostrov krásy” nebo “Perla Středomoří”. Korsika je místem, kde najdete nádherné pláže, křišťálově čisté moře s romantickými zátokami, majestátní hory, nedotčenou přírodu a malebná městečka plná historie. 

Bastia

Korsika je pro dovolenou ideálním místem, ať už máte rádi celkem pasivní způsob trávení času na pláži, nebo dáváte přednost aktivní dovolené. Velkou výhodou ostrova je i to, že zatím není obléhán davy turistů, takže se zde dá trávit čas poměrně klidně. Pojeďte i vy ochutnat skvělé místní klobásky figatellu nebo sýr brocciu, zkuste se skamarádit s polodivokými prasaty, na něž narazíte všude na ostrově a nechte se omámit nezaměnitelnou vůní macchií.

Korsika bez cestovky

Jestliže se na Korsiku vydáte “na vlastní pěst”, pravděpodobně začnete svůj cestovní plán výběrem dopravy. Na ostrov se dostanete dvěma způsoby, buď letecky nebo trajektem. Letadlem můžete přicestovat do hlavního města Ajaccia nebo na severovýchod ostrova do města Bastia. Trajekty mají své přístavy na šesti místech na ostrově: Bastia, Ajaccio, Falci, Porto Vecchio, Propriano a L’lle Rouse. Jezdí z Francie, Itálie či z ostrova Sardinie. Nejkratší trasa trajektu je z Livorna do Bastie, plavba trvá 4 hodiny.

Na ostrově se dá cestovat všemi možnými způsoby. Pokud nepřijedete svým autem, můžete si ho zde zapůjčit. Korsika je také velmi vhodná destinace pro milovníky cyklistiky, stejně jako pro nadšené motorkáře. Samozřejmě můžete využít i místní hromadnou dopravu, vlak či autobus. Zatímco autobusových linek není příliš mnoho, cesta vlakem z Bastie do Ajaccia je díky členitému terénu, kudy trať často velmi odvážně vede, zážitkem, který byste si neměli nechat ujít.

Jaké památky na Korsice navštívit

Ajaccio – rodný dům Napoleona Bonaparte, pevnost La Citadelle z 1. pol. 16. století, maják La Parata či parlament obklopená rozlehlou tropickou zahradou.

Bastia – historické jádro na výběžku nad starým přístavem. Kromě krásné citadely tu stojí řada domků tradiční korsické architektury.

Porto-Vecchio – důležitý námořní přístav, jehož historie sahá až do starověku je plný historických památek.

Corte – hrad z počátku 15. století byl během 18. stol přestavěn na pevnost, jediná korsická universita z 2. pol. 18. století.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *