6 nejlepších zimních středisek v České republice

Napsal

Hory pokryla bílá peřina, teploty klesly pod bod mrazu, ideální počasí, abyste oprášili lyže nebo snowboard a vyrazili někam na kopeček provětrat si hlavu a nadýchat se horského vzduchu. Teď už jen vybrat to správné místo, kde budou přijatelné ceny skipasu, dobře upravené sjezdovky a další služby, které bude středisko nabízet. Inspirujte se a vyražte do jednoho ze šesti středisek patřících mezi ty nejlepší v ČR.

Skiareál Klínovec

Druhé největší lyžařské středisko u nás se nachází v Krušných horách. Najdete tu nejdelší sjezdovku, která má 3 kilometry, ale vyžití tu najdou i méně zkušení lyžaři. Vybírat můžete z 27 sjezdovek všech obtížností, udržují se běžecké stopy, případně vyzkoušejte snowboard v místním snowparku. K dispozici je pro vás 21 vleků a pohyblivé pásy. Jen ceny skipasů nepatří mezi nejlevnější.

Skiareál Herlíkovice

Skiareál Herlíkovice najdeme na mapě v Královéhradeckém kraji v Krkonoších. Místo ocení především rodiny s dětmi, pro které jsou nachystaná výuková hřiště. Kdo bude chtít, může si vyzkoušet svou zdatnost v měřeném slalomu. Na sjezdovky vás, kromě klasických tažných sedačkových vleků, vyvezou i kabinové lanovky. Středisko Herlíkovice je jedno z levnějších středisek.

Skiareál Špindlerův mlýn

Krkonošský skiareál patří mezi nejznámější v České Republice. V tomto areálu na vás čeká sedmnáct sjezdovek, které jsou nadprůměrně dlouhé.Dostanete se k nim pomocí 15 lanovek a na  pohyblivých pásech. Připravené jsou i mini sjezdovky a hřiště pro vaše děti. Špindlerův mlýn je poněkud dražší středisko, ale možná proto, že nabízí více aktivního vyžití, například v podobě klasického sáňkování, bruslení, jízdu rolbou nebo piknik na sjezdovce. Výběr je opravdu široký.

Skiaréna Jizerky

V Jizerských horách v Libereckém kraji nalezneme Skiarénu Jizerky, která se vlastně skládá ze tří středisek. Bedřichov a Severák je vhodný, pokud máte děti, Tanvaldský špičák je pro zkušenější lyžaře. Střediska vám společně nabízí devět sjezdovek o celkové délce téměř sedmnácti kilometrů. Bohužel mezi těmito středisky nejezdí skibus, i když permanentka platí ve všech třech střediscích. Skiaréna Jizerky také patří k levnějším variantám.

Skiresort Černá hora –  Pec

Skiresort se skládá z pěti areálů a najdete je v Královéhradeckém kraji v Krkonoších. Ve všech areálech platí jeden skipas. Patří mezi největší střediska a zároveň ta nejdražší. Nabízí pětapadesát sjezdovek různých obtížností. Když vás omrzí lyžování, můžete vyrazit na snowtubing nebo funline. Pro děti tu najdete osm pohyblivých pásů a několik malých sjezdovek.

Ski & Bike Špičák

V Plzeňském kraji v pohoří Šumava naleznete středisko Ski & Bike Špičák, kde je pro vás připraveno 10 sjezdovek. Přijde si tu na své jak začátečník, tak pokročilý lyžař. Můžete si užít večerního lyžování, děti mohou navštívit  lyžařskou školu i dětské hřiště. Díky nižší ceně skipasu patří mezi levnější střediska u nás. V blízkém okolí na vás čekají běžecké tratě a přímo v areálu snowpark.

 

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *