Vysavač a mop v jednom – chytrý pomocník

Napsal

Práci doma, a úklid především, se snažíme co nejvíc si ulehčit. Máme sice rádi kolem sebe čisto,na druhou stranu chceme svůj volný čas užívat poněkud smysluplněji, než pobíhat s prachovkou a mopem po domě. Proto hledáme různé multifunkční pomocníky, například vysavač a mop v jednom.

Vysavače s mopem se hodí na rychlý úklid na sucho, ale dokážou i vytřít. Úklid vám tedy zabere jen polovinu času s tyčovým vysavačem, robotický vysavač s mopem to za vás zvládne sám, třeba v době, kdy jste v práci.

Tyčový vysavač s mopem

Velkou výhodou vysavače s mopem je fakt, že jedním tahem vysáváte smetí z povrchu a hned místo i vytřete. Díky tomu nevíří prach ve vzduchu, ale zachytí se ve filtru  a vy ho vylijete se špinavou vodou. Pokud si pořídíte ten tyčový, máte jistotu, že je uklizeno úplně všude, tedy i ve špatně přístupných rozích prostě proto, že tam tím mopem zajedete. Oproti robotickému má tyčový vysavač s mopem mnohem nižší pořizovací cenu a také větší sběrnou nádobu. Můžete ho provozovat zapojený do sítě i na baterii a nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu. Na trhu jsou také varianty s parním mopem, ten by určitě neměl chybět v domácnosti alergika. Díky elektrickému rotačnímu kartáči si vysávací mop umí poraditi s urputnými chlupy domácích mazlíčků.

Robotický vysavač s mopem

Zásadní výhodou robotického vysavače s mopem je jeho samostatnost. Stačí ho jen naprogramovat a robot za vás uklid uklidí tam, kde chcete a v době, kterou mu navolíte. Umí se přizpůsobit různým povrchem, takže ho nemusíte programovat na každou místnost zvlášť. Jestliže nemá v cestě žádnou překážku, vysaje a vytře vám klidně celý byt. Na druhou stranu ho můžete virtuální zdí udržovat jen ve vymezeném prostoru. Můžete ho také instruovat dálkovým ovládáním. Je malý a skladný, ale pořizovací cena je přece jen vyšší, než v případě běžného tyčového vysavače s mopem.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.