Přemýšlíte nad Feng Shui? Jak ho využít v domácnosti

Napsal

Asi jste už o východoasijské starodávné technice Feng Shui něco zaslechli. A možná i vy přemýšlíte nad tím, že byste prostoru kolem sebe dodali harmonii, která ve výsledku bude ovlivňovat i vás. Člověk a prostor spolu totiž jsou v interaktivním vztahu víc, než si naše západní civilizace uvědomuje.

Někdy stačí jen pár drobných změn v domácnosti a domovem bude nerušené proudit životní energie, která vám dodá elán i potřebný klid. Feng Shui pracuje s polaritou jing a jang a s pěti elementy (voda, země, dřevo, oheň, kov), mezi nimiž se snaží nastolit harmonii. Už podle názvu této techniky (Feng Shui = “vítr a voda”) vypovídá o nutnosti udržovat elementy v rovnováze – vítr energii rozptyluje, kdežto voda ji naopak udržuje.

Tipy na využití Feng Shui

  1. Harmonie souvisí s čistotou

Jestli chcete mít domov harmonický, je třeba ho udržovat v čistotě. To znamená nejen pravidelný úklid, ale také likvidace všeho starého, rozbitého a nepotřebného. Je to také o tom, uklidit si vše ve chvíli, kdy opouštíte domov (nádobí, prádlo, vynesení odpadků), abyste se vrátili do čistého harmonického prostředí.

  1. Vylaďte si vstup do bytu

Možná to zní přehnaně, ale podle Feng shui si nepořádkem před vstupními dveřmi blokujete štěstí. Jestliže se vám tedy v předsíni povalují boty bez ladu a skladu, věšák se prohýbá pod tíhou hromady bund a kabátů, je čas to napravit. Dejte všemu u domovních dveří řád a zbavte se zbytečností, například starých rozbitých bot.

  1. Budiž světlo. Všude!

Podle Feng Shui je nezbytné mít doma dostatek světla, a to i v tmavých rozích. Ty prosvětlíte lampičkami, jasnými barvami nebo třeba pomocí zrcadel. Nevzhledný kout můžete oživit i pomocí rostlin.

  1. Feng Shui v kuchyni

Kuchyně je důležitým prostorem, její energie představuje pro obyvatele výživu a harmonii ve vztazích. Nemáte proti sobě dřez a varnou desku? To by stavělo elementy vodu a oheň do opozice a to znamená hádky v rodině.

  1. Zařízení obýváku

Sedací souprava by měla být umístěná u zdi, aby měli všichni sedící dostatečnou oporu, a také situována tak, aby každý viděl na dveře. Pokud to nejde jinak, tam, kde se sedí ke dveřím zády, umístěte na stěnu zrcadlo. Chcete-li aktivovat energii hojnosti a bohatství, dejte do rohu místnosti lampu (optimálně diagonálně proti dveřím).

Share