Podzim je tady: Tipy, jak zútulnit svůj domov

Napsal

K podzimu neodmyslitelně patří i pošmourné počasí. Dny se krátí, a tak volný čas trávíme spíše doma. Abyste si udržely skvělou náladu i během chladným a krátkých dní, hodí se znát tipy, jak si zútulnit domácnost. Díky tomu vás nedožene špatná nálada.

Pohodlí

Na chladné teploty je třeba se připravit, hodí se proto pořídit si měkoučkou deku a pohodlné polštáře pro lenošení na pohovce. Nebojte se proto investovat do nového vybavení, kterým si uděláte radost, a navíc budete vždy v teple. Do ložnice či obývacího pokoje se hodí přidat také koberec, jelikož zima jde hlavně od nohou. Ať už se rozhodnete zvolit jakékoliv vybavení, vždy myslete na pohodlí a tepelný komfort, díky kterému vás nerozhodí ani zamračený podzimní den.

Správná atmosféra

Příjemná atmosféra je pro pohodlí velmi důležitá, ovšem záleží už pouze na vás, jak se rozhodnete ji vytvořit. Velmi důležité je osvětlení, které dokáže dělat divy. Kromě běžných lamp a světel nezapomínejte ani na svíčky. Ty jsou totiž velmi romantické, nabízí příjemné vůně a celkově nastolí klidnou atmosféru. Svíček je mnoho druhů, vyberte si svou oblíbenou vůni, zachumlejte se do peřin a užijte si chvilku klidu.

Přírodní barvy

Podzim dokáže být i krásný, nikoliv pouze zamračený. Vzpomeňte si na všechny ty barvy, které kolem sebe venku můžeme vidět. Zkuste je vnést i do interiéru. Volte teplé odstíny, například hnědou, oranžovou či zelenou. Jestliže máte rádi kontrasty, nebojte se tyto barvy různě kombinovat. Záleží pouze na vás, pro jaké vybavení se rozhodnete. Nezapomínejte však ani na detaily, jelikož i ty mají velký podíl na výsledné atmosféře.

Příchod podzimu je pro mnoho lidí poměrně nepříjemnou záležitostí a provází ho sezónní deprese. Proto je třeba zaměřit se na svůj komfort a užívat si i tyto dny.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Share

Komentáře

  1. No ten trakař s dýněma by mi dobrou náladu nevykouzlil 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *