Oslavila jste 30. narozeniny? Pak tyhle věci musí z domu!

Napsal

Pokud jste již sfoukla 30 svíček na dortu, existují věci, kterých byste se měla honem rychle zbavit. Obecně je to tak, že stejně jako se postupem času a ubíhajících let vyvíjíte vy, tak by se mělo vyvíjet i prostředí, ve kterém žijete. Je to v celku logické – jako malá dítka máte plný pokoj hraček, v dospívání hračky měníte za plakáty hudebních idolů, s prvním bytem je to nákup umělého nádobí a jakmile se přehoupnete přes třicítku, musí tyto věci a spousta dalších nekompromisně pryč z vašeho bydlení i života. Teď už jste zralá žena a vaše bydlení tomu rovněž musí odpovídat. 

shutterstock_178621232

 1. Nevkusné plastové nádobí

  Nádobí z plastu je sice po cenové stránce dostupnější a co se výdrže týče i mnohem odolnější, ale uvědomte si, že vám není pět – nemusíte se bát každého mytí nádobí, že upustíte talíř na podlahu, že promáčknete skleničku nebo uštípnete kus tácu. Vaše stolování by mělo nějak vypadat, vsaďte proto na klasický porcelánový servis, se kterým si ostudu určitě neuděláte.

 2. Rozkládací gauč po babičce

  Jako nostalgická dekorace možná, ovšem v žádném případě jako náhražka postele! Pokud i vy doma máte podobný kousek, na kterém nelpíte proto, že na něm kdysi sedávala vaše již zesnulá babička, ale jste na něm závislá jen proto, že na něho večer co večer uleháte – zbavte se takové rarity. Nejenže je to pro vaše zdraví naprosto nevhodné, ale co kdybyste si někoho pozvala domů…?

 3. Plakáty na stěně přilepené lepící páskou

  Období zamilovanosti do hudebního či hereckého idola má za sebou snad každá žena, stejně jako bláznivé vylepování plakátů s jeho podobiznou všude po pokoji. Jenže teď už vám není pověstných “náct” a mít doma plakáty přilepené izolačkou se pro takto vyspělou ženu rozhodně nehodí. Když už se plakátů nechcete vzdát, pak je alespoň zarámujte, ať to nějak vypadá!

Další věci, které musí z domu:

 • Matrace, která již něco pamatuje

  Rozhodně není řeč o matraci, která by dokázala vyjmenovat všechny vaše partnery, nýbrž máme na mysli matraci, kterou jste si s sebou odnesla z domova, když jste se poprvé stěhovala.

 • Umělé květiny

  Je pravdou, že v dnešní době lze sehnat takové umělé květiny, které byste na první pohled od těch živých nerozeznali, ale nemyslíte, že mít doma umělou kytku na úkor té živé, není tak trochu smutné?

 • Dětinské rámečky na fotky

  Na vystavených fotografiích rozhodně není nic špatného, problém často bývá v tom, v čem ty fotografie vlastně vystavujete. Dětinské rámečky v podobě křiklavě barevných srdíček možná působily roztomile, ale nějaký pátek už tomu bude…

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *