Napařovací žehlička – její využití a výhody

Napsal

Žehlení patří podle všeho k nejméně oblíbeným činnostem. Dříve tomu docela jistě bylo: prádlo nakropit, srolovat a počkat až zvlhne, potom pořádně urovnat na žehlícím prkně a vyžehlit. Práce na hodiny a výsledek často ne úplně ideální. Jenže se objevila napařovací žehlička a hodně věcí změnila.

Dnes si žehlení bez napařovací žehličky představit neumíme. Vyžehlí jemné prádlo stejně, jako přeschlé bavlněné nebo lněné kousky. Dnes se stále častěji setkáváme i s parními generátory, napařovačky mají ale i oproti nim výhody.

Jak funguje napařovací žehlička

Parní žehličky mají zásobník na vodu, která se pod vlivem vysoké teploty mění v páru. Následně se z žehličky otvory v žehlící ploše vypouští a postupně proniká do látky. Horká pára proniká do látky mnohem rychleji než horký vzduch, což výrazně zlepšuje proces žehlení. Žehličky na bázi páry tedy umožňují rychlejší, ale také mnohem jednodušší žehlení. Můžete se s nimi pustit i do takových záhybů, s nimiž si dříve běžné suché žehličky nedokázaly poradit.

Výhody napařovací žehličky

Na stejném principu dnes pracují i parní generátory. Napařovací žehličky ale mají proti nim jednu velikou výhodu – menší rozměry. Parní stanice obvykle zůstávají na jednom stabilním místě v domásćnosti, protože jsou neforemné a těžké. Oproti tomu parní žehlička se dá přenášet podle potřeby, dokonce s ní můžete i cestovat. Je vždycky po ruce a její hmotnost není nijak velká. můžete ji přibalit do kufru, když cestujete na dovolenou a mít všechny své košile a šaty během chvilky vyžehlené. A když nepotřebujete prádlo napařit, jednoduše funkci napařování vypnete a žehlíte nasucho. To se hodí například v situaci, kdy máte nějaký kousek prádla vlhký a potřebujete ho rychle vysušit. Jednoduše řečeno spojuje napařovací žehlička výhody parního generátoru a suché žehličky, čímž je v současné době nepřekonatelná.

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *