Zdraví vám zaručí brusinky

Napsal

Máte pocit, že už jste pro své zdraví vyzkoušeli všechno, ale přitom se neustále potýkáte s problémy močových cest nebo potíži se žaludkem? Máme pro vás přírodní řešení – brusinky. Ty mají blahodárný účinek na zdraví člověka. Navíc skvěle chutnají, připravují se z nich například omáčky nebo se suší či pijí jako nektar.

Brusinkový účinek

Nektar a sušené brusinky si můžete koupit celý rok. Evropské plody se v českých obchodech objevují od podzimu až do ledna. V létě se dají pohodlně a zadarmo natrhat v každém lese. Pozitivní je, že ať brusinky konzumujete v jakékoli formě (čerstvé, zmrazené, sušené ….), můžete očekávat stejný účinek. Brusinky jsou významné hlavně sou prevencí močových cest. Jejich rostlinné látky totiž zabraňují usazování bakterií na sliznicích.

Infekce močových cest

Tento problém se týká zejména žen, které potrápí minimálně jednou v životě. U některých se toto nepříjemné a bolestivé onemocnění opakovaně vrací. Neléčený zánět může způsobit chronickou citlivost nebo mnohem závažnější zánět ledvin. Toto riziko bezpečně sníží pravidelné pití brusinkové šťávy nebo jedení jejích plodů.

brusinka-2Onemocnění žaludku

Vlivem bakterií nejčastěji dochází k poškození žaludeční sliznice, které je pak spojeno se vznikem vředů v zažívacím traktu nebo rakovinou žaludku. Látky z brusinek stěny žaludeční sliznice nejen chrání, ale i ji zpevňují. Prevencí je pití brusinkové šťávy alespoň dvakrát denně.

Cholesterol, srdeční choroby a ateroskleróza

Obecně se dá říct, brusinky mají pozitivní účinky na srdce a cévy. Zejména plody, které obsahují množství flavonoidů, působí proti vzniku aterosklerozy ( srdeční onemočnění). V normálnu si jimi také udržujete cholesterol a šířku tepen.

Zdravé dásně, ústní hygiena

Brusinky svou schopností zabraňovat usazování bakterií fungují překvapivě i v ústní dutině. Pokud budete pravidelně užívat ústní vodu s obsahem brusinek, přirozeně si tak snižujete množství bakterií v ústech. Zubař by vám vysvětlil, že díky tomu máte v ústech méně zubního plaku, který je hlavní příčinou častého zánětu dásní.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *