Slaďoučký med

Napsal

Slaďoučký medMnoho lidí se medu vyhýbá, protože si myslí, je to sladký pamlsek, po kterém se tloustne. Obsahuje sice cukr, ale jeho ovocná a hroznová forma, která se dostane rychle do krve, způsobí, že hned pocítíte jeho blahodárné účinky. Pokud vás přepadají touhy, dát si něco sladkého, pak je med ideálním a navíc zdravým řešením. Stačí jedna lžička a vaše chuť bude ukojena. Je účinný, i když například ztrácíte sílu.

Mnoho druhů medu

 Medu existuje víc druhů – podle rostlin, ze kterých včely nasbíraly pyl. Luční med má světlou barvu a rychle cukernatí. Jeho chuť je jemná, lahodná a aroma slabší. Zmírňuje bolesti. lesní med má tmavou barvu a na rozdíl od lučního vydrží déle v tekutém stavu. Má výraznější chuť i aroma a podporuje léčbu vnitřních zánětů.

Bez škodlivých látek

 Med obsahuje různé cukry, vodu, bílkoviny, minerální látky (draslík, vápník, železo, sodík, zinek), vitamin c, vitaminy skupiny B a aromatické látky. Patří k potravinám, které obsahují minimum škodlivých látek.

Ničí bakterie

 Vzácnou vlastností medu je to, že ničí bakterie. Denně byste měla preventivně sníst jednu lžičku medu nalačno. Při chřipce, nachlazení, nechutenství a vyčerpanosti zvyšte dávku na 1 lžíci. Hodí se i při léčbě chudokrevnosti, podrážděnosti a nespavosti.

Správné skladování

 Nejlepší je skladovat med v porcelánových či skleněných nádobách na tmavém místě při teplotě nejvýše 15 °C. v teplém a světlém prostředí totiž své cenné účinky ztrácí.

Pečení na jedničku

 Pokud chcete, aby se koláč vydařil, zahřejte med, než ho vmícháte do těsta. Přidejte do něj i jednu lžičku jedlé sody, která  neutralizuje kvasy a zároveň zkypří těsto.

Tip : Zcukernatělý med ve skleničce stačí vložit do hrnce  s teplou vodou a počkat, až se opět rozpustí. Jeho kvalita se tím nezmění. Cukernatění je přirozený proces. Nikdy však nerozpouštějte med v mikrovlnné troubě! Její záření doslova vynuluje pozitivní účinky medu.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *