Recept na česnekový dip

Napsal

Zahradní grilovačky jsou v plném proudu. Na zahrádkách, terasách u domů i na balkonech se line vůně grilovaného masa, sýrů, zeleniny i pečiva. K tomu nezbytně patří různé druhy omáček a dipů.  Pokud vás omrzela chuť kupovaných omáček a nebo jen chcete předvést, jak jste pozorná hostitelka, recept na česnekový dip je určený právě pro vás. Zpestřete váš stůl na grilovačce domácím česnekovým dipem, kterému se žádný kupovaný nevyrovná. Zajisté sklidíte mnoho pochval za skvělý nápad a vynikající chuť. 

Česnekový dip s oreganem

Na domácí česnekový dip budete potřebovat:

  • 150 ml bílého jogurtu
  • 100 g nivy
  • 1 snítka oregana
  • 2 stroužky česneku
  • pepř
  • sůl

Postup přípravy

Nejprve si připravte větší misku, do které budete postupně přidávat suroviny na dip.

U dipu je důležité, aby všechny ingredience byly upraveny na drobno, pokud byste vše dělali na větší kousky, vznikl by dresing. Na jemném struhadle si tedy do připravené misky nastrouhejte nivu. Otrhejte lístky ze snítky oregana a nasekejte je na drobno. Oloupané stroužky česneku také nastrouhejte nebo nasekejte najemno. V tomto receptu jsou použity dva stroužky česneku, ale množství si můžete zvolit podle toho, kolik česneku vám vyhovuje. Nasekané oregano i česnek přidáte do misky k nivě, dále pak čerstvě mletý pepř a 150 ml jogurtu. Česnekový dip zlehka osolte, ale nezapomeňte na to, že niva je sama o sobě velmi chuťově výrazná. Všechny suroviny důkladně promíchejte, aby byl dip hladký. Nakonec dejte misku s dipem vychladit do lednice alespoň na 2 hodiny.

Dip můžete obměnit například tím, že místo oregana dochutíte dip na drobno nakrájenou natí jarní cibulky, kopru nebo pažitky. Nebo můžete do základu přidat jiné druhy najemno nastrouhaného sýra. Stejně tak bílý jogurt můžete nahradit zakysanou smetanou.

Tip: Mimo sezónu letního grilování dip jistě oceníte k namáčení amerických brambor nebo na jednohubky k různým příležitostem.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *