Koktejly pro štíhlou linii

Napsal

Napraví prohřešky po svátcích a dodají nám novou energii. Tentokrát to vyjde! S naším zeštíhlovacím programem svého cíle jistě dosáhnete. S tekutými recepty pro rychlé odbourání hmotnosti vyrovnáte „hříchy“ svátečních dnů – a zřetelný úspěch vás bude nejlépe motivovat, abyste pokračovala.

Nadbytečné kilogramy prostě „odplavte“ pitím. Půjde to snadno s koktejlovými nápoji. Vyberte si, na jaký máte chuť – jsou sladké i pikantní. Pro bleskový úspěch (1/2 kg za den) nahraďte dvě hlavní jídla denně jedním drinkem. Pokud chcete zhubnout méně, potom stačí, když za jeden nápoj vyměníte třeba večeři.

shutterstock_121270552

Pijte pomalu – každý nápoj si pěkně vychutnávejte. Asi tak, jako jídlo.

Recepty si schovejte – protože na cestě za vysněnou postavou je můžete používat stále znovu. Například, když jste večer pozvána na velkou večeři, potom vám v poledne bude stačit jenom některý z nápojů. Nebo když o víkendu „zhřešíte“, hned v pondělí to vyrovnejte nejlépe dvěma drinky.

Velmi důležité pravidlo: Za den dohromady vypijte nejméně dva litry (vodu, bylinkové nebo ovocné čaje). Jenom tak bude mít tělo dostatek tekutin, aby udrželo aktivní látkovou výměnu a odbouralo odpadní produkty.

Jak SOS recepty působí

V některých potravinách se skrývají určité biolátky, které v našem těle aktivují látkovou výměnu.

Spálí se více tuků. Vitamin C posiluje imunitní systém. Stará se i o to, aby se obzvlášť hodně tuku mohlo proměnit v energii. Proto všechny nápoje obsahují velké množství vitaminu C, například díky kiwi, pomerančům nebo citronům.

Urychlí metabolizmus. Exotické plody nám dodávají tolik potřebné enzymy. Tyto takzvané biokatalyzátory urychlují trávení a pomáhají proměňovat naši stravu na energii. Tak například v ananasu je enzym bromelin – stará se o to, aby se bílkoviny rozštěpily na nejmenší stavební kameny, na životně důležité aminokyseliny. Proto některé nápoje připravujeme s ananasem, mangem, papájou, kiwi nebo fíky.

Zůstanete déle sytá. Když jíme potraviny bohaté na vlákninu, zůstáváme dlouho sytí, bráníme záchvatům hladu a dobu mezi jídly lépe přečkáme. Proto nápoje obsahují hodně ovoce a zeleniny, sušené plody a ovesné vločky.

Rozproudí látkovou výměnu. Hořčík je minerál, který stimuluje látkovou výměnu, a tím podporuje odbourávání tuků. Dobrým zdrojem hořčíku je ovoce (zejména pomeranče, banány a kiwi), ovesné vločky a suché plody.

Teď jsem vás tu navnadila na koktejlové hody, a aby se má snaha neminula účinkem, tak vám přeji nejen dobrou chuť a pevnou sílu, ale také přikládám několik receptů této „ňaminy“.

Meruňkovo-mrkvový

Meruňkovou šťávu (100 ml) rozmixujeme se dvěma až třemi nakrájenými sušenými meruňkami, 1 lžící ovesných vloček, 2 lžičkami medu a 2 lžičkami limetkové nebo citrónové šťávy. Mix doplníme 75 ml mrkvové šťávy. Celkem 207 kcal.

Kefír s červenou řepou a křenem

Rozmixujeme 100 ml šťávy z červené řepy s 50 ml mrkvové šťávy, 50 ml kefíru, 1-2 lžičkami čerstvě nastrouhaného křenu a 2 lžičkami citrónové šťávy. Ochutíme solí a pepřem. Dvě snítky koriandru nebo jiných bylinek nasekáme a přidáme do nápoje. Celkem 98 kcal.

Ananasovo-kokosový

Oloupeme 200 g čerstvého ananasu a odstraníme tvrdý střed. Dužinu potom nakrájím na kousky a rozmixujeme se 2 lžičkami limetkového nebo citrónového sirupu, 2 lžičkami kokosového mléka a 2 lžičkami strouhaného kokosu. Dolijeme 125 ml grapefruitové šťávy. 1-2 lístky máty najemno nasekáme a přidáme do nápoje.  Celkem 231 kcal.

Zelený čaj s citrusy

Jeden čerstvý pomeranč oloupeme (přičemž odstraníme i bílou slupku), nakrájíme jej na kousky a rozmixujeme se 100 ml zeleného čaje, 50 ml šťávy z grapefruitu, 2 lžičkami rakytníkové šťávy a 2 lžičkami javorového (nebo jiného) sirupu. Na závěr nasekáme 3 lístky máty a přidáme do čaje. Celkem 150 kcal.

Nápoj s papájou a malinami

Polovinu papáje oloupeme, lžičkou vyškrábeme tmavá jádra a dužinu nakrájíme na kousky. Rozmixujeme ji s 50 g čerstvých nebo mražených malin, 1 lžičkou slunečnicových semínek a 2 lžičkami malinového sirupu. Směs doplníme 125 ml třešňové šťávy. Celkem 171 kcal.

Share

Recommended Posts

Komentáře

  1. Ano,se vším lze jen souhlasit.Recepty se mi moc líbí jen si do nich přidám ještě základní Shapeworks formuli 1.Jedna poznámka základním kamenem pitného režimu by vždy měla být čistá pramenitá voda a té by měl člověk vypít zhruba 400ml na 10kg hmotnosti,s tím že se do pitného režimu nezapočítávají čaj nebo káva(způsobují odvodnění)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *