Koktejl b-celebration

Napsal

Koktejl b-celebrationB-celebration patří mezi nejmladší koktejlové pokušení pocházející z originální karlovarské Becherovky, které vzniklo teprve v roce 2007 jako oslava dvoustého výročí existence klasické Becherovky. I právě proto nese tento speciální název. Patří mezi nápoje, které se vyznačují skvělou osvěžující chutí, ale určitě si ji rádi dáte nejen v horkých letních dnech.

Co budete potřebovat:

Z ingrediencí si připravte 3 cl Becherovky, 1 cl jablečného likéru, zázvorovou limonádu, snítku čerstvé máty, nesmí chybět několik kostek ledu a samozřejmě nezapomeňte také na limetku.

Přichystejte si tyto pomůcky:

V první řadě skleničku bez nožičky 3 dl zvanou tumbler, nůž, prkénko, odměrku, brčko, míchátko a otvírák.

Postup:

1. krok – Připravte si skleničku a opatrně do ní přemístěte několik kostek ledu.  Někdo má rád více, někdo méně. Záleží jen na vašich momentálních chutích či potřebách.
2. krok – Odměřte správné množství Becherovky a jablečného likéru. Obě tekutiny poté posupně nalijte na kostky ledu.
3. krok – Teď přichází čas na „porcování“ limetky. Položte si ji na prkénko a nakrájejte z ní osminky. Pak uchopte jeden zelený měsíček, co nejvíce jeho šťávu vymačkejte do sklenice a zbytek limetky tam hoďte také.
4. krok – Zázvorovou limonádou dolijte celou skleničku. Poté vezměte snítku máty a nápoj jí ozdobte. Samozřejmě nesmíte zapomenout na brčko a míchátko.

Náš tip:

Pomocí míchátka opatrně vmáčkněte mátu do drinku a sami si nápoj podle chutě promíchejte. Tím zlepšíte nejen chuť, ale také aroma.

Mátové nápoje skutečně osvěží. Na druhou stranu jejich požívání ve velkém množství může být ve výsledku i zrádné. Tak dlouho ochutnáváte tento lahodný koktejl, až vás naprosto díky alkoholu omámí.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *