Přírodní léčby, které letí světem

Napsal

Od čínské medicíny až k autogennímu tréninku – tentokrát vám představíme různé postupy z Východu i Západu, známější i méně běžné.

Čínská bylinná terapie

Zaručuje vnitřní rovnováhu. Pomáhá při chřipce, senné rýmě, poruchách trávení, ale také při menstruačních potížích, ekzémech, pásovém oparu, oparu, nespavosti, migrénách.
Léčba : Patří k tradiční čínské medicíně tradiční čínské medicíně a na každou nemoc pohlíží jako na narušenou rovnováhu mezi jin (což zosobňuje ženskou energii) a jang (mužská energie). Používá kolem 365 bylinek a kořenů, kterými se tyto prvky uvádějí zpět do rovnováhy, a potíže tak zmírňují. Bylinky (ženšen, lékořice, kořen chřestu, rebarbora, zázvor …) míchá léčitel individuálně pro každého pacienta a potom se podávají jako čaj, mast, kapky nebo injekce – např. čaj z lékořice při pásovém oparu.
Tip : Metoda by měla být prováděn pouze zkušenými bylinkáři, nikdy ne samoléčitelsky.

Autogenní trénink pro uvolnění

Při vysokém krevním tlaku, onemocněních srdce, nespavosti, oslabené koncentraci, žaludečních a střevních potížích, migréně a strachu.
Léčba : Autogenní trénink je druh samohypnózy, který kolem roku 1920 vyvinul berlínský psychiatr Dr. Johannes Schultz. V transu se zvyšuje tělesná teplota, srdce tluče klidněji, dýchání je pravidelnější, údy jsou těžké. Uvolněním se odbourávají stresové reakce a úzkost, mohou se rozvinout tělu vlastní samoléčebné síly. Autogenní trénink se provádí v lehu nebo v sedu a funguje tak, že si opakujeme určitá klíčová slova a věty (např. Jsem klidná a hluboce uvolněná.) Samohypnóze bychom se měli učit jenom u zkušených terapeutů a potom ji používat sami.
Tip : Autogenní trénink dobře pomáhá při zvládnutí strachu, např. strachu ze zkoušky. Jeho účinnost dokázaly studie.

Akupunktura potlačí bolest

Účinkuj zejména při bolestech hlavy, migréně, bolestech křížové páteře, kostí, kloubů a svalů, při astmatu, střevních onemocněních, vyčerpání.
Léčba : Podle tohoto učení existuje více než 360 bodů, které leží na dvanácti energetických drahách v těle. Do těchto bodů se zavádějí velmi tenké jehly a vysílají tak signály, které se prostřednictvím nervů dostanou do mozku. Tam se pak vylučují látky tlumící bolest. Díky tomu může tělo zaktivovat samoléčebné síly. Akupunktura se často doplňuje čínskou bylinnou terapií.
Tip : Tato specifická metoda obzvlášť dobře pomáhá při bolestech hlavy a křížové páteře.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *