Novinka v léčení křečových žil

Napsal

Novinka v léčení křečových žilProblémem křečových žil trpí v současné době nejčastěji ženy kolem třicátého roku života. Ovšem, toto onemocnění se nevyhýbá ani mužům. Setkává se s ním přibližně každý čtvrtý. Zajímavé je ale to, že my jako potomci Slovanů, jsme na komplikace s křečovými žilami háklivější, než třeba kolegové z Asie nebo Černoši. Dalším problémem je dědičnost.

První kroky vedou k chirurgům

Ať už je to tak či tak,  křečové žíly na nohách nejsou vůbec lákavé zvláště, pokud rády nosíte sukně. Většina takto postižených žen směřuje své první kroky právě k cévním chirurgům. Ti až do současné doby k odstranění křečových žil využívali laser. Tento chirurgický zákrok ale způsobil, že pacienti museli přistoupit na dlouhou rekonvalescenci. U někoho trvala týden, u jiného například i týdnů několik. Na nohách se i přes veškerou snahu lékařů objevovaly stopy po operaci a to v podobě nehezkých modřin.

Novinka

V podstatě modernizace v léčení křečových žil se zrodila ve Spojených státech. Do Evropy a tedy i blíže k našim možnostem se dostala metoda tzv. miniinvazivní operace křečových žil za pomoci radiofrekvenční techniky nové generace. Za „velkou louží“ se tento princip řadu let zkoumal a aplikuje se zde necelých deset let. Od dubna roku 2008 se i v České republice vytvořilo několik specializovaných pracovišť, kde si tento problém můžete nechat bezpečně a bez zbytečných modřin odstranit.

Jak operace probíhá

Radiofrekvenční technikou lékař při zákroku uzavře všechny křečové žíly pomocí radiofrekvenčního vlnění bez vlastního odstranění žilních kmenů. Pokud je to pro vás moc složité, pak se laicky řečeno jedná o vlny, které jsou podobného charakteru jako vlny v mikrovlnné troubě.
Základem operace je aplikování účinné látky do těla. To se provede v postatě píchnutím u kotníku nebo pod kolenem do povrchní žilních kmenů až do třísla. Pozitivní je fakt, že celý zákrok je hotový za asi 5 až 7 minut. Nevznikají při něm žádné modřiny, protože se žíla uzavře a neodstraní.

Tato operace je vysoce šetrná z hlediska kosmetiky a je prováděna prakticky jen z vpichů do žil. Proto se u pacientů po zákroku neobjevují žádné rány. Dalším pozitivum je, že člověk může jít hned druhý den do práce! Přitom nosí jen jeden týden elastickou kompresi nebo elastickou punčochu, kterou musí při klasické metodě nosit alespoň měsíc.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *