Jak zrychlit metabolismus

Napsal

Správná strava a zdravý životní styl jsou receptem na krásnou postavu, ale i na kvalitnější život. Proto je důležité vědět, jak pořádně nastartovat svůj metabolismus, aby tělo spalovalo energii přijatou z potravy.

Někteří z nás, mají dokonalý metabolismus v genech, my ostatní, ke kterým nebyla příroda v tomhle směru tolik milá, si musíme umět poradit jinak. Metabolismus probíhá 24 hodin denně bez přestávky. Zajišťuje správné fungování těla, především přeměnu živin na energii, kterou naše tělo potřebuje. Aby to nebylo tak jednoduché, musíme si uvědomit, že existuje i bazální metabolismus, což je množství živin nutné pro naše tělo, aby mohlo každý den a celý den normálně fungovat.

Pokud budeme držet různé hladovky a šílené diety, u kterých doufáme, že nám vytvoří figuru snů, stane se pravý opak. Jestliže přijmeme během dne méně živin, než kolik vyžaduje náš bazální metabolismus naše tělo se dostane do trvalého stresu a každé jídlo, které sníme si okamžitě přemění v zásobu na horší časy.  zpomalí. Jak ho správně nastartovat.

Nenechte organizmus hladovět

Nejdůležitějším bodem je uvědomit si fakt, že naše tělo nechce strádat. Jakmile získá pocit, že se mu nedostává dostatek živin, začne si automaticky ukládat zásoby energie do tukových buněk. Proto je nejvhodnější jíst v pravidelných intervalech tak, jak to tělu nejlépe vyhovuje. Nemusíme jíst každou hodinu v obavách, že si to  tělo přebere špatně a přestane spalovat. Pokud vám to vaše zaměstnání a čas umožňuje, snažte se jíst přibližně ve stejný čas menší porce jídel, mezi jídly si ideálně nastavte 2,5 – 3 hodiny přestávku.

Nic nenastartuje metabolizmus tak, jako pohyb

Nejúčinnější metodou zrychlení metabolismu je bezesporu pohyb. Nemusíte dodržovat přísné  cvičební plány, stačí si najít třikrát týdně čas pro sebe a hodinku si zacvičit. V dnešní době máme mnoho možností. můžeme vyrazit do fitcenter na společné cvičení, například aerobic, zumbu, skákání na trampolínách, nebo můžeme klidně cvičit večer a u  večerního seriálu si zašlapat na rotopedu. Pokud to není nic pro vás, není nic lepšího než vyrazit na svižnou, procházku.

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *