Jak se zbavit zápachu z bot

Napsal

Zápach z bot se může objevit z mnoha důvodů, ale hlavní příčinou je vždy pot. Ten během horkých dní produkujeme v daleko větším množství, proto je toto téma právě v létě dost žhavé.

Zápach obuvi může být velmi nepříjemnou záležitostí, ovšem my víme, jak tomu předcházet i jak zápach eliminovat!

Zbavme se zápachu z bot

Pokud vaše boty zapáchají, je třeba se nepříjemného závanu zbavit. Metod se nabízí několik, ale nejlepší je kombinovat více způsobů. 

  • Velmi vychvalovaným pomocníkem při pocení nohou bývá pudr určený na nohy, ten vám pomůže pot na nohách redukovat.
  • Pořiďte si některý z účinných deodorantů pro boty, který odstraňuje zápach. Při výběru se dívejte po produktech, které mají nejen deodorační, ale také antibakteriální účinky (například s obsahem stříbra), právě bakterie zápach způsobují. Obuv odstraňovačem zápachu vystříkejte ideálně večer, aby sprej zapůsobil tak, jak má.
  • I babské rady zde mohou pomoci. Možná vám už někdo poradil, abyste do bot nastříkali vodku. Ano, i tento fígl dobře funguje, vodka ničí všechny bakterie, které se v botě usadili a zbaví vás tak zápachu. Stačí použít jakoukoliv vodku, kterou nalijete do rozprašovače a následně obuv pečlivě vystříkáte. 

Jak předcházet zápachu z bot

Důvodů, proč začne obuv zapáchat, může být mnoho, i v tomto případě se vyplatí začít již u prevence.

  • Tělo se obecně v létě mnohem více potí, o to důležitější je důkladná hygiena. Klidně si nohy umyjte během dne i několikrát teplou vodou a mýdlem. 
  • Nenoste uzavřenou obuv celý den, pokud nemáte na výběr, pokuste se si alespoň během dne párkrát vyměnit ponožky a na pár minut nechte obuv vyvětrat. 
  • Na konci dne vyjměte z bot vložky a spolu s obuví je nechte uschnout na dobře větraném místě. Tím předejdete vzniku nežádoucích bakterií.
  • Velmi důležitá je kvalita a prodyšnost materiálu bot i kvalita ponožek. Pouze bavlněné nebo bambusové ponožky mají schopnost sát pot. Existují také speciální ponožky se speciálním antibakteriálním ošetřením.
  • Pořiďte si vložky do bot, které obsahují bambusová vlákna. Ta působí antibakteriálně a obuv nezapáchá.
  • Pokud máte možnost, střídejte častěji boty.
Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *