Zaručený návod na hubnutí 3. díl

Napsal

Poslední díl našeho hubnoucího seriálu nám ukáže, s čím se musíme ještě dokázat vyrovnat, aby nás kila opravdu chtěla opustit. Minule jsme si ukázali, na co ženy nejvíce myslí, že je důležité se chválit nebo že je naprosto zbytečné trestat se tvrdou dietou. Dnes se si ukážeme, jak jednoduché může být začít s dietu, která není násilná, ale postupná. Nesoustředí se pouze na ztracená kila, ale i na pohyb či na změnu potravy.

Každý chybujeme

Nikdo nejsme dokonalý. Každý se občas neudrží a dopřeje svému žaludku i to, co by třeba neměl. Pro jednou to opravdu nevadí. Je dokázáno, že se při tomto přejídání obdarujeme 30 tisíci kJ, což je asi 1 kg tuku navíc. Pokud se však v blízkém období chystáte na dietu a nekontrolovaně se cpete, kila vám porostou opravdu rychle. Souvisí to se stresem, který pro vás dieta představuje.

Kdo si dokáže poradit, vyhrál

Hlavní zásadou je, nedávat si žádná nesmyslná předsevzetí nebo cíle, kterých se budete obávat, dokud je nesplníte. Raději si v klidu řekněte, že v novém roce uděláte nějaké změny, které pomohou vylepšit vaši postavu. Určitě to půjde i bez zbytečného zakazování. Změnit tělesnou kondici není z počátku vůbec těžké. Choďte často na procházky nebo si kupte krokoměr. Pokud denně ujdete minimálně 7 tisíc kroků, výsledek bude brzy znát. Zvolna potom zátěž zvyšujte třeba tím, že se naučíte nový sport (běh v přírodě, cvičení na rotopedu při oblíbeném seriálu).
Třešničkou k této myšlence je například zelenina. Z potravy omezte živočišné tuky a sacharidy a soustřeďte se na zdravou a barevnou zeleninu. Například si sestavte jídelníček z méně energetických dobrot.

Rada na závěr: Člověk by si měl hlavně uvědomit, že násilím si nepomůže. Pokud se bude držet přísloví spojit příjemné s užitečným, pak pro něj bude hubnutí zábavou. Nejenže si sám může variovat jídlo a vytvářet nové recepty, ale místo pasivního sezení před televizí může cvičit. Pak už se nebude vymlouvat, že neměl čas, protože bylo mnoho důležitějšího zařizování či obstarávání.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *