Když je potřeba energie

Napsal

Když je potřeba energie„Člověk – to je jeho tělo a jeho životní osudy, které se odrážejí ve způsobu držení těla. Proto pohyby člověka prozrazují stres, starosti, obavy“. Takto pojímá lidskou bytost Alexander Lowen, zakladatel uvolňovací techniky, která daleko převyšuje dosavadní metody uvolňování lidského těla. Nazývá se bioenergetika a vychází z poznatku, že stresy a starosti se odráží v držení těla člověka. Proto toto cvičení prospívá dobře nejen tělu, ale napomáhá získat a na dlouhou dobu upevnit, v duši člověka, nový životní pocit.

V čem je trik?

Aby se tělo zbavilo napětí, musí se svalové napětí nejprve paradoxně ne odbourat, ale vyvolat. Při bioenergetických cvičeních se tedy svaly musí nejprve napnout a setrvat v této zátěži tak dlouho, jak je to možné. Maximálně však do chvíle silnějšího píchání daného svalu, které se po určité době změní na uvolnění. Nahromaděná energie si tak připraví půdu stejně jako voda, která svojí silou dokáže přetrhnout i hráz. Pulsující vlny spolu s nově získaných radostí ze života a nezkrotnou aktivitou pak pronikají celým tělem, které nově objevujete a zbavujete křečovitého napětí a stresu. Pokud to jsou právě ty pocity, které vás často provázejí během celého dne a znepříjemňují vám život, vyzkoušejte tři jednoduché cviky, kterými můžete krátkodobě mobilizovat své energetické rezervy a zároveň účinně odbourat stres.

Procvičte si celé tělo

Lehněte si na záda a pokrčte nohy. Hlavu a zadek přitisněte na zem tak, aby se záda nadzvedla a hrudník vyklenul nahoru. Když se cvik stane příliš namáhavým, tělo uvolněte. Z polohy vleže na zádech zlehka nadzvedněte hlavu, pánev a ramena tak, aby se záda zaokrouhlil. V této poloze vydržte tak dlouho, jak snesete. Pak se uvolněte. Tyto cviky postupně střídejte a nakonec zůstaňte 15 minut uvolněně ležet.

Uvolněte nohy

V poloze vleže na zádech pokrčte nohy v kolenou do pravého úhlu a zvedněte je tak, aby chodidla byla ve vodorovné poloze. Rukama uchopte konečky prstů na nohou, pomalu vydržte a krčte kolena. Nohy však nikdy nenatahujte úplně! Při tomto cviku pocítíte v nohách velmi jasnou vibraci, píchání, v němž vydržte 1 minutu, a pak nohy uvolněte.

Upevněte si stabilitu

Stojíte rovně. Pravé koleno pokrčte a celou váhu těla přeneste na pravou nohu. Levou nohu nadzvedněte a táhněte dozadu. Trup nakloňte dopředu, dokud se ruce téměř nedotknou podlahy. V této poloze vydržte, dokud nepocítíte vibrace v nohách. Potom ruce vystřídejte. Na každou stranu cvičte dvakrát, pak se narovnejte.
Rada na závěr :
Stejně jako při každém cvičení, tak při převádění bioenergetických cviků dbejte na pravidelné dýchání. Pravidelně střídejte nádech a výdech. Nesnažte se dech zadržovat. Volným dýcháním si totiž predychat nejen své plíce, ale procvičíte i svůj hlas. A nezapomeňte na hudbu. Příjemná esoterická hudba znásobí účinek cvičení dvojnásob.
Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *