Co tělu dopřát, když volá po regeneraci

Organizmus může vyžadovat regeneraci z různých důvodů, dost často to bývá po úrazu či dlouhodobé nemoci. Regenerovat ovšem potřebujeme i po namáhavém fyzickém výkonu, po vleklém stresu nebo třeba po zimě, kdy jsme byli vystaveni chladu a virovým atakům.

Ve Wikipedii se píše, že regenerace je proces opravy poškozených tkání. což by vcelku odpovídalo, jen regenerovat můžete i nepoškozené, ale unavené tkáně. A nejen ty.

Posilujte imunitu

Asi první, co by mělo přijít na řadu, když se začne s rregenerací, je zvýšený přísun vitamínů a minerálů, čímž se posiluje imunita a obnovuje zdraví těla. A protože nejlepší vitamíny a stopové prvky najdete v čerstvé potravě, i duše pookřeje nad prvními ředkvičkami nebo listové zelenině.

Z minerálů se soustřeďte především na hořčík, ten vám pomůže s únavou.i s imunitou. Najdete ho hlavně v celozrnných  výrobcích, obsahují ho banány, brambory, pomeranče, špenát a ořechy. Jestli máte rádi čokoládu, pak si ji dopřejte bez výčitek, hořčík je totiž i v kakaových bobech.

Bylinkové čaje

Léčivé bylinky provázejí lidstvo mnohem déle než chemická léčiva. Bylinkový čaj nejen, že pomůže s konkrétním zdravotním problémem, ale pohladí přitom po duši a tak nějak nastolí vnitřní rovnováhu. Pokud nemáte konkrétní potíže, teď na jaře se zaměřte na detoxikaci organismu, takže ideální čaje jsou z ostropeřce a z kopřivy. Vyčistí játra, podpoří krvetvorbu a organizmus nabere nové síly. Na nespavost a pro zklidnění mysli je dobrá meduňka či levandule.

Příroda uzdravuje

Aťuž máte za sebou cokoliv, nejlépe se regeneruje venku na slunci. To samo přispívá k tvorbě vitamínu D, bez něj si ho tělo neumí tvořit. Pobyt na sluníčku, na čerstvém vzduchu, procházk přírodou, hlavně v lese, to všechno přispívá především k regeneraci psychické. Ale jak všichni víme, tělo a mysl spolu souvisí.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *