Moderní šestinedělí

Napsal

JeModerní šestinedělí známé, že ženy v šestinedělí na sebe musí dávat stejný pozor, jako při těhotenství. Organismus se přeci jen ještě vzpamatovává z nošení pár kilového drobečka a chvíli trvá, než se vše zase vrátí do starých kolejí. Názory na to, jak prožívat šestinedělí, se mnohdy liší. Možná vám následující rady období po těhotenství zpříjemní či usnadní.

V pyžamu je nejlépe

Pokud jste doma a nečekáte zrovna nějakou důležitou návštěvu, neostýchejte se a zůstaňte v pyžamu. Pyžamo a obzvláště noční košilka jsou mnohem příjemnější než šaty. Pro odpočívání a relaxování v šestinedělí je toto oblečení naprosto ideální.

Změňte ložnici na vlastní království

Uspořádejte a přizpůsobte si ložnici tak, abyste všechny věci, které v šestinedělí budete potřebovat, měla blízko pro sebe. Nejlepší je volný stolek a hned u postele menší bobík. Na tato místa můžete položit vodu, mísu s ovocem, zdravou svačinu, knížku, časopisy atd.

Nezanedbávejte jídlo

Měla byste mít alespoň jedno teplé jídlo za den. Samozřejmě že uvařené někým jiným a několik svačin během dne, například ovoce, cereálie, jogurt, sušenky z ovesných vloček, uzeného lososa, studený nářez a podobně. Důležité jsou i tekutiny.

Nezůstávejte na všechno sama

Nejideálnější situace je, když s vámi pár dní může zůstat doma i otec dítěte. Ten vám v prvních dnech může s péčí o miminko a o vás hodně pomoci. Pokud to není možné, požádejte o pomoc či cenné rady maminku či nejlepší kamarádku.

S návštěvami opatrně

V prvních týdnech zorganizujte návštěvy tak, aby vám vyhovovaly a netrvaly příliš dlouho. Správný čas příchodu a odchodu nejlépe vycítí vaše rodina a blízcí přátelé.

Neodmítejte nabízenou pomoc

Občas je dobré, když si od každodenních starostí odpočinete. Toho opět může využít vaše rodina, která určité touží, až malé miminko v kočárku vyveze na čerstvý vzduch nebo až se s ním pochlubí známý.

Choďte na krátké vycházky

Vaše první procházky by neměly trvat dlouho, ale je to příjemné, když se čas od času podíváte zase ven z bytu. Je zcela normální, že se na začátku budete cítit poněkud nesvá. V mnoha tradičních kulturách se po ukončení šestinedělí uspořádá slavnost. Tím se oslaví nejen příchod dítěte, ale pomáhá matce, aby se znovu začlenila do společnosti.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *