Získejte mládí zpět díky kolagenu

Napsal

Mladá a krásná pleť je snem mnoha dívek i žen. Každá užívá bezstarostně své krásy jen do té doby, než jí věk plány trochu zkříží. Ani pak není důvod zoufat. Existují kosmetické přípravky, které pleť vrátí do původního vzhledu. Častou příčinou vzniku vrásek je ztráta kolagenu.

Proč kolagen?

Kolagen je nezbytnou součástí naší pokožky. Udržuje totiž tvar a pružnost. Ve zkratce se dá říct, že je kolagen elastickou vzpruhou pokožky. Čím je nám méně let, tím lépe se dokáže pokožka sama regenerovat. Ale zase jen do určité míry. Je to tím, že obsahu dostatek přirozeného kolagenu. Ten ale s přibývajícím věkem mizí, protože stárnoucí pokožka ztrácí schopnost ho vytvářet. V pokožce se sice kolagen nachází, ale je neaktivní a nepřizpůsobivý. Kvůli tomu pleť ztrácí pružnost, vlhkost a tvoří se tolik neoblíbené vrásky.

Co je kolagen?

Kolagen je vlastně nejdůležitější bílkovinou v lidském organizmu. V lidském těle tvoří až 90% celkového množství bílkovin. Kolagen se spojuje do skupin molekul, které v pokožce tvoří silná vlákna a struktury buněk i orgánů v těle. Jak už bylo řečeno, udržuje pružnost pokožky, udržuje ji hydratovanou a zlepšuje příjem výživných látek do buněk těla. Laicky se dá říct, že má zásluhu na celkové regeneraci těla a je proto pro nás naprosto nepostradatelný.

Jak ho tělu pomoci získat?

Postupem času zjišťujeme, že nám pokožka stárne. Proto bychom se měli co nejdříve zaměřit na to, jak svůj fyzický vzhled vylepšit. Kolagen se přidává do regeneračních krémů a masek. I když se tyto přípravky dají bez problémů koupit v lékárně či drogerii, přece jenom nejkvalitnější péči si dopřejete návštěvou kosmetického salonu. Zde totiž používají speciální kolagen, který má vynikající absorpční schopnosti až do hloubky pleti.
Pokud se potýkáte s problematickou pletí, raději doma žádné pokusy nezkoušejte a vyhledejte odborníka. A poslední rada: pokud o pleť dostatečně nepečujete a necháváte ji „ladem“, pak kolagen není všemohoucí. Pomůže jen do určité míry.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *