Perfektní make-up pro citlivou pleť

Napsal

Perfektní make-up pro citlivou pleťZjistit jaký make-up je vhodný pro ženy s citlivou pletí bylo vždy svým způsobem výzvou. Pokud i vy jste majitelkou citlivé pleti, budete muset nakupovat kosmetiku s opravdovou pečlivostí. Základem správné péče o citlivou pleť je vyhýbání se výrobků, které způsobují podráždění, vysušení nebo jiné problémy jako jsou například alergie.

Krásný make-up i s citlivou pletí? ANO!

Pokud se ráda malujete a zkrášlujete svůj obličej mnoha kosmetickými pomocníky, ale právě vy máte citlivou pleť, měla byste tak dodržet hned několik pravidel, které vám nošení make-upu na vašem typu pleti výrazně usnadní.

Jaký make-up je vhodný?

Vybírejte takové make-upy, které jsou hypoalergenní a nezpůsobují výskyt komedonů. To znamená, že kosmetika, kterou si koupíte by neměla způsobovat alergické reakce a ucpávání kožních pórů. Dále se vyhněte voděodolné kosmetice, jelikož právě ty mají za úkol odstraňovat přebytečný maz, který však citlivé pleti slouží jako ochrana proti vysoušení a podráždění.

Vždy před použitím make-upu pleť důkladně vyčistěte a prohydratujte. Použijte takový krém, který zároveň poslouží jako opalovací mléko – tedy obsahuje potřebné UV filtry.

Ženy s citlivou pletí by také měly vyzkoušet spíše tuhé make-upy, protože ty obsahují méně konzervačních látek. Vzhledem k tomu, že tuhé make-upy nejsou vyrobené na bázi vody, tak díky tomu nepodporují růst bakterií. Tím se výrazně snižuje šance na vznik kožních infekcí.

Vyhovuje mi tekutý make-up – co s tím?

Pokud však jste zastánkyní tekutých make-upů, vybírejte si ty, které obsahují silikon, protože díky němu se netvoří akné a nedochází k podráždění. Vyhýbejte se make-upům pro zmatnění pokožky, které jsou vyrobeny na olejové bázi. Co se týče odstínu make-pu, vsaďte na světlé odstíny, které jsou zbarveny až lehce do růžova a samozřejmě nezapomínejte ani na to, aby byl odstín jednotný s tónem vaší pleti.

Make-up pro citlivé oči

Lidé, kteří mají citlivou pokožku i na očních víčkách se nejčastějí potýkají na těchto místech s alergiemi a napuchnutím. Proto i při výběru očního make-upu buďte velmi opatrní.

Určitě se vám líbí malovat se barevnými očními stíny, které vypadají jak hezky, tak stylově. Jenže tento druh líčení není pro citlivý typ vhodný. Barevné řasenky, oční stíny, oční linky a výrobky s konzervačními látky způsobují alergické reakce, kterým byste se právě vy měli vyhnout obloukem.

Používejte černé oční linky, které jsou vyrobené na bázi vosku. Je totiž dokázáno, že černá barva nejméně způsobuje alergické reakce, oproti jiným barvivům. Oční stíny by měly být práškové, v teplých barvách, béžového a bílého odstínu. Pokud používáte i řasenku, měla by být černá.

A co takhle minerály?

Určitě ale není na škodu vyzkoušet i minerální make-upy. Ty neobsahují žádné chemické přísady a některé druhy jsou určené přímo pro citlivou pleť.

Ze zásady byste neměli používat ani husté make-upy. Než půjdete do postele, důkladně se odličte. Pokud se budete řídit výše uvedenými radami, můžete se vsadit, že i na vašem typu pleti bude make-up vypadat dokonale a nezpůsobí akné nebo alergické reakce.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *