Lekce krásy pro vaše oční okolí

Napsal

Lekce krásy pro vaše oční okolíJste majitelkou krásné pleti, ale máte pocit, že vaše oční okolí „jde do důchodu“? Máme pro vás lekci, díky které vám poradíme, jak správně pečovat o oční okolí a jak předejít tomu, aby vaše kůže prozrazovala váš skutečný věk, protože kolem našich očí je nejkřehčí.

Pokud jste si mysleli, že první vrásky se objevují až v přechodu nebo po 30-tém roku života, tak jste na omylu. Nepůvabné rýhy totiž mohou postihnout naše oční okolí už okolo dvacítky.  Cca 90 % všech žen trpí tmavými kruhy, váčky pod očima nebo vráskami v koutcích očí. Pokožka okolo očních kudel je totiž velmi jemná, tenká a tudíž stárne nejrychleji a nejvýrazněji. Péče pro oční okolí je tedy velmi důležitá a je nejlepší se o ní začít starat co nejdříve. Dnešní moderní doba nám však dovoluje matku přírodu trochu obalamutit.

Otoky

Pokud se vám zdá, že vaše oční víčka jsou poněkud nepřirozeně nafouklá, nemusí to být vždy příčina prohýřené noci. Nezávisí totiž vždy na tom, kolik jste toho naspala. Viníkem mohou být například geny, které vám předepsaly příliš mnoho tukových polštářků, zadržování vody způsobené alergiemi, nadprůměrnou konzumací soli anebo spaním bez polštáře.
Jak splasknou?
Prvním pomocník, na kterého se můžete spolehnout je kofein, který působí a funguje jako diuretikum. Na otoky tedy sázejte sáčky s čaji. Nejlepší bude zelený nebo bylinkový. Úlevu vám však přinese i nakrájená čerstvá okurka. Hned jak otoky splasknou, ošetřete povadlou kůži speciálním očním krémem.

Jemné vrásky

Je možné, že patříte mezi ženy, které dodržují správnou životosprávu, do které patří například dostatek pohybu, spánku, nekouříte, vyhýbáte se slunci. I přesto se může stát, že se na vás příroda podepíše a už v mladém věku vás postihnout první jemné vrásky v kutcích oka. Příčinou budou volné radikály ze znečištěného vzduchu, slunečního svitu a zakouřených místností. Další špatnou zprávou je, že pokud jste živá a veselá osobnost, ráda se smějete s přáteli, vaše pleť se neustále napíná a tak při všech grimasách ubývá kolagenu, kůže přestává být tolik pružná, a tak se nám po obličeji začnou rozlévat první vrásky.
Jak se proti ním chránit?
Je staticky dokázanou, že nejlepší a nejúčinější ochranou proti nezvhledným vráskám a stárnutí je ochranný faktor a kvalitní sluneční brýle s tmavými skly. Dermatologové doporučují retinol, který stimuluje tvorbu kolagenu. Před volnými radikály nás také chrání zelený čaj, hroznové víno a vitamin C.

Tmavé kruhy

Asi polovinu z nás trápí tmavé kruhy pod očima, které se snažíme všemožně zamaskovat. Jsou způsobeny hned několika faktory : pigmentací, krevními cévkami, které prosvítají skrz tenkou kůži nebo ztrátou tuku. Velká většina žen se však domnívá, ze tmavé kruhy může především pigmentace, a tak se snaží oční okolí vybělit belícími krémy. Možná byste ale investovala úplně zbytečně. Bude proto mnohem rozumnější se nejdříve poradit se svým kožním lékařem.
Jak zmizí?
Jestliže za stinné oblouky pod očima může skutečně pigment, vybavte svůj kosmetický koutek o ochranný krém, bez kterého se nevydejte ven, ani když půjdete vynést odpadky. Pokud vám skrz tenkou kůži prosvítají cévy, zaměřte se na krémmy s vysokým obsahem kolagenu a rozjasňujícími mikročásticemi.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *